- Weather
- Russia
- Tatarstan Republic
- Karkali
Karkali: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Karkali, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
19. 5.
15°C
30°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
68
|
33
68
|
13
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
30°C
|
20°C
|
Tomorrow
20. 5.
16°C
31°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
49
|
30
69
|
40
100
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
32°C
|
22°C
|
Thursday
21. 5.
13°C
24°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
86
|
36
85
|
17
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
25°C
|
15°C
|
Friday
22. 5.
9°C
26°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
30
|
17
30
|
15
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
27°C
|
17°C
|
This Weekend
Saturday
23. 5.
11°C
28°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
58
|
32
57
|
19
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
28°C
|
18°C
|
Sunday
24. 5.
12°C
25°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
59
|
31
71
|
16
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
26°C
|
17°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
13°C
25°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
31
|
9
26
|
12
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
25°C
|
18°C
|
Tuesday
26. 5.
12°C
19°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
58
|
13
62
|
12
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
20°C
|
11°C
|
Wednesday
27. 5.
10°C
16°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
51
|
12
61
|
16
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
17°C
|
11°C
|
Thursday
28. 5.
10°C
16°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
72
|
39
72
|
20
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
18°C
|
10°C
|
Friday
29. 5.
8°C
15°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
72
|
45
71
|
13
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
17°C
|
9°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
7°C
18°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
58
|
29
66
|
15
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
19°C
|
10°C
|
Sunday
31. 5.
9°C
16°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
60
|
24
55
|
12
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
18°C
|
9°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
8°C
18°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
49
|
26
54
|
10
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
20°C
|
11°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
11°/2°
2. 5.
12°/4°
3. 5.
14°/1°
4. 5.
19°/3°
5. 5.
24°/7°
6. 5.
27°/10°
7. 5.
26°/12°
8. 5.
27°/11°
9. 5.
16°/5°
10. 5.
12°/3°
11. 5.
16°/0°
12. 5.
22°/10°
13. 5.
23°/13°
14. 5.
26°/15°
15. 5.
28°/16°
16. 5.
29°/16°
17. 5.
29°/14°
18. 5.
30°/13°
19. 5.
30°/15°
20. 5.
31°/16°
21. 5.
24°/13°
22. 5.
26°/9°
23. 5.
28°/11°
24. 5.
25°/12°
25. 5.
25°/13°
26. 5.
19°/12°
27. 5.
16°/10°
28. 5.
16°/10°
29. 5.
15°/8°
30. 5.
18°/7°
31. 5.
16°/9°
What it means
precipitation
12 %
