- Weather
- Russia
- Republic of Karelia
- Kanchi-Sel’ga
Kanchi-Sel’ga: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Kanchi-Sel’ga, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
22. 5.
13°C
22°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
35
|
22
60
|
33
75
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
21°C
|
16°C
|
This Weekend
Tomorrow
23. 5.
11°C
18°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
95
|
42
89
|
18
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
15°C
|
16°C
|
Sunday
24. 5.
12°C
15°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
75
|
36
80
|
32
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
13°C
|
14°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
6°C
12°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
49
98
|
51
103
|
45
103
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1002 hPa
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
11°C
|
9°C
|
Tuesday
26. 5.
4°C
8°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
45
86
|
43
84
|
36
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
9°C
|
7°C
|
Wednesday
27. 5.
3°C
6°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
47
85
|
51
92
|
51
99
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
7°C
|
5°C
|
Thursday
28. 5.
0°C
10°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
45
94
|
46
89
|
36
85
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
11°C
|
8°C
|
Friday
29. 5.
2°C
11°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
54
|
10
56
|
5
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
13°C
|
7°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
4°C
11°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
46
|
23
54
|
9
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
13°C
|
7°C
|
Sunday
31. 5.
5°C
12°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
54
|
16
54
|
9
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
14°C
|
9°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
6°C
14°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
60
|
10
70
|
6
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
15°C
|
10°C
|
Tuesday
2. 6.
7°C
13°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
59
|
15
54
|
12
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
14°C
|
10°C
|
Wednesday
3. 6.
7°C
15°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
53
|
9
53
|
4
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
16°C
|
11°C
|
Thursday
4. 6.
8°C
13°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
56
|
12
60
|
5
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
14°C
|
10°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
14°/-1°
2. 5.
20°/6°
3. 5.
12°/6°
4. 5.
12°/2°
5. 5.
12°/5°
6. 5.
10°/1°
7. 5.
12°/-3°
8. 5.
10°/1°
9. 5.
13°/-1°
10. 5.
14°/1°
11. 5.
11°/6°
12. 5.
14°/4°
13. 5.
15°/5°
14. 5.
19°/10°
15. 5.
20°/8°
16. 5.
16°/11°
17. 5.
21°/8°
18. 5.
24°/10°
19. 5.
25°/15°
20. 5.
28°/15°
21. 5.
24°/15°
22. 5.
22°/13°
23. 5.
18°/11°
24. 5.
15°/12°
25. 5.
12°/6°
26. 5.
8°/4°
27. 5.
6°/3°
28. 5.
10°/0°
29. 5.
11°/2°
30. 5.
11°/4°
31. 5.
12°/5°
What it means
precipitation
12 %
