Kalecik: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Kalecik, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
4. 4.
5°C
13°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
74
|
35
86
|
18
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
18°C
|
10°C
|
Tomorrow
5. 4.
6°C
15°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
56
|
25
57
|
15
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
24°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
6°C
15°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
35
|
15
39
|
12
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
26°C
|
11°C
|
Tuesday
7. 4.
6°C
17°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
59
|
37
88
|
23
82
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
26°C
|
12°C
|
Wednesday
8. 4.
4°C
11°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
90
|
40
87
|
21
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
15°C
|
7°C
|
Thursday
9. 4.
1°C
8°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
39
|
32
59
|
13
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
16°C
|
6°C
|
Friday
10. 4.
0°C
5°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
66
|
15
75
|
0
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
7°C
|
5°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
2°C
9°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
125
|
15
144
|
0
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
15°C
|
4°C
|
Sunday
12. 4.
3°C
9°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
35
|
12
44
|
7
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
15°C
|
4°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
4°C
12°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
28
|
16
46
|
0
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
17°C
|
6°C
|
Tuesday
14. 4.
5°C
16°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
25
|
15
49
|
6
26
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
23°C
|
9°C
|
Wednesday
15. 4.
7°C
15°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
19
|
5
53
|
0
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
20°C
|
9°C
|
Thursday
16. 4.
7°C
16°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
26
|
22
52
|
0
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
22°C
|
9°C
|
Friday
17. 4.
7°C
14°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
28
|
27
42
|
10
29
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
19°C
|
8°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
18°/5°
2. 4.
20°/10°
3. 4.
14°/8°
4. 4.
13°/5°
5. 4.
15°/6°
6. 4.
15°/6°
7. 4.
17°/6°
8. 4.
11°/4°
9. 4.
8°/1°
10. 4.
5°/0°
11. 4.
9°/2°
12. 4.
9°/3°
13. 4.
12°/4°
14. 4.
16°/5°
15. 4.
15°/7°
16. 4.
16°/7°
17. 4.
14°/7°
18. 4.
14°/7°
19. 4.
14°/6°
20. 4.
16°/6°
21. 4.
16°/9°
22. 4.
17°/8°
23. 4.
19°/9°
24. 4.
20°/11°
25. 4.
18°/11°
26. 4.
20°/11°
27. 4.
20°/11°
28. 4.
20°/12°
29. 4.
21°/12°
30. 4.
21°/12°
What it means
precipitation
12 %
