- Weather
- Russia
- Arkhangelskaya oblast
- Kalasnemo
Kalasnemo: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Kalasnemo, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
21. 5.
11°C
24°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
58
|
28
66
|
18
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
26°C
|
20°C
|
Tomorrow
22. 5.
14°C
24°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
57
|
21
54
|
16
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
26°C
|
18°C
|
This Weekend
Saturday
23. 5.
12°C
20°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
78
|
33
72
|
32
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
21°C
|
16°C
|
Sunday
24. 5.
8°C
13°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
64
|
27
68
|
15
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
13°C
|
9°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
6°C
14°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
45
|
17
40
|
18
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
14°C
|
11°C
|
Tuesday
26. 5.
8°C
13°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
63
|
26
58
|
29
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
994 hPa
|
993 hPa
|
993 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
12°C
|
11°C
|
Wednesday
27. 5.
3°C
8°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
68
|
28
70
|
25
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
994 hPa
|
994 hPa
|
995 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
5°C
|
4°C
|
Thursday
28. 5.
2°C
11°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
63
|
30
51
|
22
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1001 hPa
|
1004 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
12°C
|
7°C
|
Friday
29. 5.
4°C
12°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
48
|
18
41
|
13
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
14°C
|
8°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
5°C
12°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
49
|
18
49
|
11
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
14°C
|
8°C
|
Sunday
31. 5.
5°C
12°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
41
|
4
42
|
10
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
13°C
|
7°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
5°C
11°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
49
|
7
48
|
5
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
12°C
|
8°C
|
Tuesday
2. 6.
7°C
15°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
51
|
11
51
|
10
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
16°C
|
10°C
|
Wednesday
3. 6.
9°C
15°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
58
|
2
56
|
5
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
15°C
|
10°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
6°/-2°
2. 5.
13°/1°
3. 5.
15°/5°
4. 5.
12°/5°
5. 5.
15°/5°
6. 5.
12°/4°
7. 5.
9°/1°
8. 5.
9°/1°
9. 5.
5°/-1°
10. 5.
10°/-2°
11. 5.
16°/4°
12. 5.
17°/4°
13. 5.
18°/6°
14. 5.
19°/11°
15. 5.
23°/10°
16. 5.
28°/13°
17. 5.
24°/15°
18. 5.
26°/12°
19. 5.
23°/13°
20. 5.
22°/9°
21. 5.
24°/11°
22. 5.
24°/14°
23. 5.
20°/12°
24. 5.
13°/8°
25. 5.
14°/6°
26. 5.
13°/8°
27. 5.
8°/3°
28. 5.
11°/2°
29. 5.
12°/4°
30. 5.
12°/5°
31. 5.
12°/5°
What it means
precipitation
12 %
