- Weather
- Russia
- Saratovskaya Oblast
- Ivanovka
Ivanovka: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Ivanovka, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
18. 5.
16°C
31°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
86
|
52
92
|
32
81
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
31°C
|
24°C
|
Tomorrow
19. 5.
19°C
31°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
81
|
56
102
|
33
88
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
31°C
|
24°C
|
Wednesday
20. 5.
16°C
30°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
68
|
42
77
|
23
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
31°C
|
24°C
|
Thursday
21. 5.
17°C
29°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
65
|
39
74
|
29
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
30°C
|
24°C
|
Friday
22. 5.
18°C
27°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
50
|
28
49
|
23
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
29°C
|
22°C
|
This Weekend
Saturday
23. 5.
14°C
28°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
56
|
32
63
|
23
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
30°C
|
23°C
|
Sunday
24. 5.
17°C
27°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
72
|
37
65
|
22
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
24°C
|
19°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
18°C
24°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
43
|
14
46
|
15
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
26°C
|
17°C
|
Tuesday
26. 5.
14°C
23°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
48
|
24
62
|
14
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
26°C
|
15°C
|
Wednesday
27. 5.
14°C
22°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
75
|
23
68
|
17
75
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
23°C
|
15°C
|
Thursday
28. 5.
13°C
19°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
57
|
33
54
|
16
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
22°C
|
13°C
|
Friday
29. 5.
11°C
21°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
46
|
17
50
|
14
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
23°C
|
15°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
12°C
22°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
44
|
8
54
|
8
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
24°C
|
16°C
|
Sunday
31. 5.
15°C
22°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
61
|
19
60
|
8
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
23°C
|
16°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
8°/4°
2. 5.
12°/3°
3. 5.
14°/3°
4. 5.
20°/4°
5. 5.
24°/9°
6. 5.
26°/11°
7. 5.
27°/14°
8. 5.
28°/13°
9. 5.
18°/10°
10. 5.
16°/7°
11. 5.
16°/10°
12. 5.
22°/10°
13. 5.
22°/13°
14. 5.
25°/15°
15. 5.
27°/16°
16. 5.
29°/18°
17. 5.
31°/16°
18. 5.
31°/19°
19. 5.
30°/16°
20. 5.
29°/17°
21. 5.
27°/18°
22. 5.
28°/14°
23. 5.
27°/17°
24. 5.
24°/18°
25. 5.
23°/14°
26. 5.
22°/14°
27. 5.
19°/13°
28. 5.
21°/11°
29. 5.
22°/12°
30. 5.
22°/15°
31. 5.
23°/15°
What it means
precipitation
12 %
