Ivanchug: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Ivanchug, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
31. 5.
10°C
21°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
71
|
36
80
|
17
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
23°C
|
15°C
|
Next Week
Tomorrow
1. 6.
11°C
20°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
58
|
44
81
|
28
70
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
22°C
|
16°C
|
Tuesday
2. 6.
13°C
21°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
90
|
58
114
|
35
97
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
24°C
|
16°C
|
Wednesday
3. 6.
12°C
25°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
67
|
42
70
|
21
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
31°C
|
21°C
|
Thursday
4. 6.
15°C
27°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
36
|
21
41
|
18
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
33°C
|
23°C
|
Friday
5. 6.
16°C
26°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
35
|
22
46
|
27
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
33°C
|
22°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
16°C
28°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
59
|
40
60
|
24
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
33°C
|
25°C
|
Sunday
7. 6.
17°C
29°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
39
|
19
39
|
18
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
33°C
|
22°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
20°C
29°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
45
|
18
48
|
12
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
33°C
|
21°C
|
Tuesday
9. 6.
21°C
29°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
49
|
17
56
|
8
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
33°C
|
22°C
|
Wednesday
10. 6.
20°C
29°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
46
|
16
50
|
14
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
35°C
|
23°C
|
Thursday
11. 6.
21°C
31°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
45
|
14
52
|
11
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
37°C
|
23°C
|
Friday
12. 6.
22°C
31°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
39
|
30
47
|
25
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
35°C
|
36°C
|
24°C
|
Next Weekend
Saturday
13. 6.
23°C
30°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
45
|
35
47
|
12
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
35°C
|
23°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
19°/8°
2. 5.
20°/9°
3. 5.
18°/8°
4. 5.
20°/8°
5. 5.
20°/13°
6. 5.
24°/12°
7. 5.
25°/14°
8. 5.
25°/14°
9. 5.
29°/14°
10. 5.
27°/15°
11. 5.
26°/15°
12. 5.
25°/16°
13. 5.
25°/17°
14. 5.
26°/16°
15. 5.
29°/15°
16. 5.
30°/17°
17. 5.
28°/17°
18. 5.
23°/18°
19. 5.
22°/15°
20. 5.
28°/15°
21. 5.
31°/16°
22. 5.
27°/18°
23. 5.
27°/16°
24. 5.
30°/14°
25. 5.
30°/17°
26. 5.
27°/18°
27. 5.
22°/14°
28. 5.
24°/16°
29. 5.
16°/12°
30. 5.
20°/11°
31. 5.
21°/10°
What it means
precipitation
12 %
