Ispandak: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Ispandak, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
21. 5.
15°C
23°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
67
|
18
67
|
24
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
33°C
|
18°C
|
Tomorrow
22. 5.
11°C
19°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
65
|
40
85
|
9
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
34°C
|
19°C
|
This Weekend
Saturday
23. 5.
12°C
21°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
86
|
45
94
|
20
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
29°C
|
18°C
|
Sunday
24. 5.
10°C
14°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
66
|
35
71
|
15
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
25°C
|
16°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
9°C
18°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
81
|
46
94
|
11
82
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
36°C
|
19°C
|
Tuesday
26. 5.
14°C
23°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
60
|
54
71
|
9
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
38°C
|
19°C
|
Wednesday
27. 5.
16°C
24°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
83
|
34
102
|
0
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
35°C
|
35°C
|
21°C
|
Thursday
28. 5.
15°C
28°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
65
|
49
50
|
0
9
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1013 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
44°C
|
24°C
|
Friday
29. 5.
19°C
28°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
33
|
41
44
|
0
9
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1013 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
51°C
|
45°C
|
25°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
19°C
29°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
29
|
42
46
|
0
10
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
52°C
|
45°C
|
25°C
|
Sunday
31. 5.
20°C
30°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
36°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
27
|
40
44
|
0
13
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
53°C
|
47°C
|
26°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
21°C
29°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
37°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
40
|
45
49
|
0
10
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
53°C
|
47°C
|
26°C
|
Tuesday
2. 6.
20°C
28°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
36°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
40
|
43
48
|
0
13
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
53°C
|
46°C
|
27°C
|
Wednesday
3. 6.
20°C
28°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
35°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
39
|
45
49
|
0
13
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
53°C
|
46°C
|
27°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
17°/9°
2. 5.
14°/7°
3. 5.
13°/9°
4. 5.
17°/8°
5. 5.
20°/7°
6. 5.
21°/11°
7. 5.
23°/11°
8. 5.
23°/14°
9. 5.
26°/13°
10. 5.
21°/13°
11. 5.
15°/12°
12. 5.
17°/10°
13. 5.
19°/9°
14. 5.
23°/11°
15. 5.
24°/15°
16. 5.
24°/14°
17. 5.
29°/18°
18. 5.
29°/17°
19. 5.
26°/14°
20. 5.
26°/13°
21. 5.
23°/15°
22. 5.
19°/11°
23. 5.
21°/12°
24. 5.
14°/10°
25. 5.
18°/9°
26. 5.
23°/14°
27. 5.
24°/16°
28. 5.
28°/15°
29. 5.
28°/19°
30. 5.
29°/19°
31. 5.
30°/20°
What it means
precipitation
12 %
