- Weather
- Poland
- Lesser Poland
- Inwałd
Inwałd: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Inwałd, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
3. 4.
4°C
12°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
56
|
30
76
|
15
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
15°C
|
8°C
|
This Weekend
Tomorrow
4. 4.
3°C
10°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
80
|
30
87
|
17
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
11°C
|
9°C
|
Sunday
5. 4.
4°C
17°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
76
|
39
87
|
25
96
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
19°C
|
13°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
3°C
12°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
90
|
50
123
|
25
105
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1024 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
10°C
|
6°C
|
Tuesday
7. 4.
1°C
8°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
106
|
44
108
|
23
96
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
12°C
|
5°C
|
Wednesday
8. 4.
-1°C
5°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
77
|
41
84
|
21
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1025 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
8°C
|
2°C
|
Thursday
9. 4.
-3°C
3°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
44
|
25
50
|
14
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
6°C
|
1°C
|
Friday
10. 4.
-4°C
9°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
48
|
14
37
|
10
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
12°C
|
4°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
2°C
9°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
44
|
13
49
|
13
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
13°C
|
4°C
|
Sunday
12. 4.
4°C
8°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
50
|
14
58
|
15
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
11°C
|
4°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
3°C
9°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
53
|
22
45
|
17
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
12°C
|
5°C
|
Tuesday
14. 4.
4°C
12°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
37
|
14
36
|
12
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
15°C
|
6°C
|
Wednesday
15. 4.
5°C
13°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
40
|
18
40
|
17
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
16°C
|
7°C
|
Thursday
16. 4.
6°C
14°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
37
|
22
37
|
15
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
17°C
|
8°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
8°/2°
2. 4.
11°/3°
3. 4.
12°/4°
4. 4.
10°/3°
5. 4.
17°/4°
6. 4.
12°/3°
7. 4.
8°/1°
8. 4.
5°/-1°
9. 4.
3°/-3°
10. 4.
9°/-4°
11. 4.
9°/2°
12. 4.
8°/4°
13. 4.
9°/3°
14. 4.
12°/4°
15. 4.
13°/5°
16. 4.
14°/6°
17. 4.
14°/6°
18. 4.
12°/5°
19. 4.
15°/6°
20. 4.
15°/7°
21. 4.
15°/8°
22. 4.
15°/8°
23. 4.
14°/8°
24. 4.
15°/8°
25. 4.
14°/7°
26. 4.
13°/7°
27. 4.
15°/7°
28. 4.
15°/9°
29. 4.
15°/8°
30. 4.
16°/8°
What it means
precipitation
12 %
