- Weather
- Russia
- Tyva Republic
- Il'inka
Il'inka: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Il'inka, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
27. 5.
3°C
21°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
34
|
13
28
|
9
14
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
25°C
|
14°C
|
Tomorrow
28. 5.
7°C
25°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
33
|
22
42
|
14
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
27°C
|
18°C
|
Friday
29. 5.
10°C
25°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
66
|
46
85
|
50
171
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1002 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
23°C
|
11°C
|
This Weekend
Saturday
30. 5.
6°C
14°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
73
|
47
80
|
27
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
14°C
|
9°C
|
Sunday
31. 5.
4°C
13°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
70
|
30
72
|
21
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
14°C
|
9°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
4°C
15°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
54
|
23
76
|
9
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
18°C
|
10°C
|
Tuesday
2. 6.
5°C
17°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
36
|
23
40
|
12
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
21°C
|
12°C
|
Wednesday
3. 6.
7°C
18°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
16
|
10
21
|
13
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
24°C
|
17°C
|
Thursday
4. 6.
8°C
18°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
22
|
18
33
|
14
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
22°C
|
17°C
|
Friday
5. 6.
8°C
19°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
16
|
18
26
|
9
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
24°C
|
18°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
9°C
21°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
15
|
19
28
|
13
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
26°C
|
20°C
|
Sunday
7. 6.
10°C
20°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
14
|
19
26
|
15
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
25°C
|
20°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
10°C
21°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
15
|
18
27
|
8
21
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
25°C
|
20°C
|
Tuesday
9. 6.
11°C
22°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
15
|
10
21
|
3
19
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
27°C
|
22°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
19°/-2°
2. 5.
24°/3°
3. 5.
24°/6°
4. 5.
14°/4°
5. 5.
12°/1°
6. 5.
16°/4°
7. 5.
22°/5°
8. 5.
19°/5°
9. 5.
19°/8°
10. 5.
25°/7°
11. 5.
21°/7°
12. 5.
7°/-1°
13. 5.
8°/-4°
14. 5.
11°/-5°
15. 5.
6°/-1°
16. 5.
1°/-1°
17. 5.
5°/0°
18. 5.
6°/-2°
19. 5.
6°/-2°
20. 5.
3°/0°
21. 5.
13°/1°
22. 5.
19°/1°
23. 5.
7°/-2°
24. 5.
15°/-2°
25. 5.
8°/2°
26. 5.
21°/3°
27. 5.
25°/7°
28. 5.
25°/10°
29. 5.
14°/6°
30. 5.
13°/4°
31. 5.
15°/4°
What it means
precipitation
12 %
