Igli: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Igli, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
13. 5.
14°C
31°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
39°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
53
|
0
31
|
0
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
35°C
|
54°C
|
30°C
|
Tomorrow
14. 5.
15°C
30°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
33°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
69
|
0
51
|
0
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
37°C
|
43°C
|
26°C
|
Friday
15. 5.
9°C
23°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
34
|
27
48
|
51
83
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
43°C
|
26°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
12°C
23°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
18
|
32
68
|
1
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
48°C
|
28°C
|
Sunday
17. 5.
17°C
28°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
39°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
23
|
0
28
|
0
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
41°C
|
57°C
|
32°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
17°C
25°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
51
|
3
59
|
1
25
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
38°C
|
52°C
|
33°C
|
Tuesday
19. 5.
19°C
31°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
42°C
|
Evening
35°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
16
|
3
36
|
4
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
43°C
|
59°C
|
39°C
|
Wednesday
20. 5.
22°C
33°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
51°C
|
Evening
50°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
34
|
27
29
|
64
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
70°C
|
53°C
|
Thursday
21. 5.
25°C
36°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
55°C
|
Evening
54°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
9
|
0
12
|
46
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
74°C
|
56°C
|
Friday
22. 5.
27°C
38°C
| Min Temperature: | 27°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
36°C
|
Afternoon
59°C
|
Evening
58°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
9
|
0
23
|
5
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
77°C
|
60°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
29°C
38°C
| Min Temperature: | 29°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
38°C
|
Afternoon
60°C
|
Evening
57°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
3
|
0
22
|
32
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
35°C
|
77°C
|
59°C
|
Sunday
24. 5.
28°C
37°C
| Min Temperature: | 28°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
57°C
|
Evening
50°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
11
|
0
22
|
37
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
75°C
|
53°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
27°C
37°C
| Min Temperature: | 27°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
55°C
|
Evening
51°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
10
|
0
18
|
37
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
73°C
|
54°C
|
Tuesday
26. 5.
26°C
36°C
| Min Temperature: | 26°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
54°C
|
Evening
50°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
13
|
8
12
|
56
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
72°C
|
54°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
35°/13°
2. 5.
35°/18°
3. 5.
35°/15°
4. 5.
30°/11°
5. 5.
31°/10°
6. 5.
28°/17°
7. 5.
28°/12°
8. 5.
33°/12°
9. 5.
29°/9°
10. 5.
35°/10°
11. 5.
36°/17°
12. 5.
31°/16°
13. 5.
31°/14°
14. 5.
30°/15°
15. 5.
23°/9°
16. 5.
23°/12°
17. 5.
28°/17°
18. 5.
25°/17°
19. 5.
31°/19°
20. 5.
33°/22°
21. 5.
36°/25°
22. 5.
38°/27°
23. 5.
38°/29°
24. 5.
37°/28°
25. 5.
37°/27°
26. 5.
36°/26°
27. 5.
36°/26°
28. 5.
34°/24°
29. 5.
35°/25°
30. 5.
33°/24°
31. 5.
31°/21°
What it means
precipitation
12 %
