Huapiling: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Huapiling, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
2. 5.
5°C
13°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
88
|
49
92
|
15
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
9°C
|
6°C
|
Tomorrow
3. 5.
4°C
13°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
117
|
67
123
|
34
107
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
18°C
|
8°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
6°C
21°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
41
|
25
66
|
33
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
28°C
|
16°C
|
Tuesday
5. 5.
12°C
25°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
77
|
51
93
|
50
122
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1001 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
30°C
|
18°C
|
Wednesday
6. 5.
11°C
18°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
69
|
66
112
|
56
107
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1006 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
25°C
|
13°C
|
Thursday
7. 5.
7°C
14°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
54
95
|
49
87
|
25
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
20°C
|
12°C
|
Friday
8. 5.
8°C
19°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
52
|
29
59
|
24
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
29°C
|
16°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
10°C
18°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
47
|
36
61
|
20
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
28°C
|
12°C
|
Sunday
10. 5.
10°C
19°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
44
|
27
62
|
10
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
29°C
|
13°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
11°C
23°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
31
|
31
46
|
16
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
34°C
|
16°C
|
Tuesday
12. 5.
14°C
25°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
32
|
27
51
|
8
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
36°C
|
18°C
|
Wednesday
13. 5.
15°C
25°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
37
|
36
60
|
17
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1004 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
34°C
|
18°C
|
Thursday
14. 5.
12°C
20°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
60
|
36
75
|
22
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
30°C
|
14°C
|
Friday
15. 5.
11°C
22°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
54
|
36
80
|
19
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
31°C
|
15°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
13°/5°
2. 5.
13°/4°
3. 5.
21°/6°
4. 5.
25°/12°
5. 5.
18°/11°
6. 5.
14°/7°
7. 5.
19°/8°
8. 5.
18°/10°
9. 5.
19°/10°
10. 5.
23°/11°
11. 5.
25°/14°
12. 5.
25°/15°
13. 5.
20°/12°
14. 5.
22°/11°
15. 5.
20°/11°
16. 5.
19°/12°
17. 5.
20°/12°
18. 5.
21°/11°
19. 5.
21°/13°
20. 5.
21°/12°
21. 5.
24°/13°
22. 5.
24°/15°
23. 5.
26°/15°
24. 5.
19°/15°
25. 5.
20°/13°
26. 5.
21°/13°
27. 5.
22°/14°
28. 5.
23°/14°
29. 5.
23°/14°
30. 5.
24°/16°
31. 5.
What it means
precipitation
12 %
