Huangcaoding: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Huangcaoding, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
28. 4.
-2°C
6°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
32
|
29
41
|
24
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
16°C
|
5°C
|
Tomorrow
29. 4.
2°C
10°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
31
|
25
45
|
17
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
24°C
|
9°C
|
Thursday
30. 4.
1°C
6°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
43
|
29
55
|
30
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
18°C
|
5°C
|
Friday
1. 5.
-3°C
3°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
33
|
31
45
|
26
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
14°C
|
2°C
|
This Weekend
Saturday
2. 5.
-1°C
8°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
32
|
29
39
|
19
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
21°C
|
7°C
|
Sunday
3. 5.
3°C
7°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
33
|
30
40
|
18
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
22°C
|
6°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
3°C
16°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
28
|
31
45
|
24
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
28°C
|
20°C
|
Tuesday
5. 5.
10°C
17°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
22
|
32
33
|
25
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
38°C
|
17°C
|
Wednesday
6. 5.
10°C
15°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
16
|
33
36
|
23
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
35°C
|
17°C
|
Thursday
7. 5.
9°C
14°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
24
|
29
36
|
19
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
33°C
|
15°C
|
Friday
8. 5.
8°C
14°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
26
|
26
38
|
21
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
36°C
|
16°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
9°C
16°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
24
|
25
36
|
19
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
40°C
|
18°C
|
Sunday
10. 5.
8°C
15°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
22
|
34
33
|
23
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
39°C
|
16°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
8°C
13°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
25
|
31
42
|
28
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
34°C
|
15°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
9°/5°
2. 4.
9°/6°
3. 4.
9°/2°
4. 4.
9°/4°
5. 4.
9°/4°
6. 4.
12°/5°
7. 4.
13°/7°
8. 4.
12°/7°
9. 4.
12°/5°
10. 4.
13°/5°
11. 4.
9°/6°
12. 4.
7°/5°
13. 4.
6°/3°
14. 4.
9°/3°
15. 4.
7°/1°
16. 4.
11°/2°
17. 4.
16°/7°
18. 4.
12°/2°
19. 4.
5°/-2°
20. 4.
11°/2°
21. 4.
13°/6°
22. 4.
14°/7°
23. 4.
17°/9°
24. 4.
19°/8°
25. 4.
18°/10°
26. 4.
13°/10°
27. 4.
6°/-2°
28. 4.
10°/2°
29. 4.
6°/1°
30. 4.
3°/-3°
What it means
precipitation
12 %
