Holmen: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Holmen, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Winter Weather
Valid to 2. 4. (10:00)
Min °CMax °C
Today
3. 4.
2°C
7°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
46
|
26
67
|
40
90
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
7°C
|
5°C
|
This Weekend
Tomorrow
4. 4.
1°C
6°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
96
|
55
110
|
53
111
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
6°C
|
2°C
|
Sunday
5. 4.
-1°C
8°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
80
|
39
75
|
30
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
11°C
|
5°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
-2°C
5°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
48
88
|
54
94
|
35
83
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1028 hPa
|
1030 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
6°C
|
1°C
|
Tuesday
7. 4.
-4°C
7°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
58
|
32
68
|
35
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1032 hPa
|
1028 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
11°C
|
4°C
|
Wednesday
8. 4.
3°C
18°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
64
134
|
67
127
|
46
116
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
17°C
|
15°C
|
Thursday
9. 4.
7°C
12°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
86
|
35
94
|
27
98
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
12°C
|
9°C
|
Friday
10. 4.
4°C
11°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
82
|
23
83
|
26
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
11°C
|
10°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
5°C
9°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
73
|
6
67
|
5
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
12°C
|
8°C
|
Sunday
12. 4.
4°C
10°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
54
|
12
58
|
12
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
12°C
|
9°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
8°C
14°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
73
|
35
75
|
13
79
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
16°C
|
11°C
|
Tuesday
14. 4.
6°C
10°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
83
|
31
85
|
35
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
13°C
|
6°C
|
Wednesday
15. 4.
1°C
8°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
75
|
34
49
|
15
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
12°C
|
7°C
|
Thursday
16. 4.
3°C
11°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
60
|
12
64
|
10
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
13°C
|
9°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
47°/33°
2. 4.
36°/31°
3. 4.
7°/2°
4. 4.
6°/1°
5. 4.
8°/-1°
6. 4.
5°/-2°
7. 4.
7°/-4°
8. 4.
18°/3°
9. 4.
12°/7°
10. 4.
11°/4°
11. 4.
9°/5°
12. 4.
10°/4°
13. 4.
14°/8°
14. 4.
10°/6°
15. 4.
8°/1°
16. 4.
11°/3°
17. 4.
12°/5°
18. 4.
12°/6°
19. 4.
12°/5°
20. 4.
12°/6°
21. 4.
13°/5°
22. 4.
14°/7°
23. 4.
17°/8°
24. 4.
17°/9°
25. 4.
17°/9°
26. 4.
14°/8°
27. 4.
13°/8°
28. 4.
13°/7°
29. 4.
11°/4°
30. 4.
11°/5°
What it means
precipitation
12 %
