Heyang: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Heyang, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
3. 5.
15°C
19°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
44
|
33
80
|
8
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
19°C
|
15°C
|
Next Week
Tomorrow
4. 5.
13°C
23°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
41
|
16
41
|
12
26
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
23°C
|
15°C
|
Tuesday
5. 5.
11°C
26°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
47
|
22
61
|
15
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
26°C
|
16°C
|
Wednesday
6. 5.
12°C
26°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
74
|
21
74
|
12
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
27°C
|
19°C
|
Thursday
7. 5.
15°C
25°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
35
|
17
44
|
14
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
22°C
|
18°C
|
Friday
8. 5.
14°C
18°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
53
|
3
43
|
7
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
17°C
|
14°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
11°C
20°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
24
|
14
34
|
12
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
20°C
|
15°C
|
Sunday
10. 5.
13°C
24°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
48
|
10
51
|
10
16
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
23°C
|
16°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
14°C
25°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
17
|
7
18
|
9
12
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
27°C
|
17°C
|
Tuesday
12. 5.
15°C
28°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
18
|
7
17
|
8
12
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
31°C
|
19°C
|
Wednesday
13. 5.
18°C
31°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
20
|
8
21
|
12
16
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
33°C
|
21°C
|
Thursday
14. 5.
19°C
30°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
19
|
8
23
|
13
19
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
32°C
|
21°C
|
Friday
15. 5.
20°C
27°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
20
|
5
26
|
7
21
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
29°C
|
20°C
|
Next Weekend
Saturday
16. 5.
18°C
23°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
35
|
2
39
|
1
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
25°C
|
19°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
26°/8°
2. 5.
25°/14°
3. 5.
19°/15°
4. 5.
23°/13°
5. 5.
26°/11°
6. 5.
26°/12°
7. 5.
25°/15°
8. 5.
18°/14°
9. 5.
20°/11°
10. 5.
24°/13°
11. 5.
25°/14°
12. 5.
28°/15°
13. 5.
31°/18°
14. 5.
30°/19°
15. 5.
27°/20°
16. 5.
23°/18°
17. 5.
24°/17°
18. 5.
28°/18°
19. 5.
28°/18°
20. 5.
27°/18°
21. 5.
27°/19°
22. 5.
29°/19°
23. 5.
29°/20°
24. 5.
32°/20°
25. 5.
29°/21°
26. 5.
28°/20°
27. 5.
29°/19°
28. 5.
30°/20°
29. 5.
31°/21°
30. 5.
30°/22°
31. 5.
29°/22°
What it means
precipitation
12 %
