Heping: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Heping, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
11. 5.
8°C
19°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
53
|
33
84
|
50
92
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
36°C
|
21°C
|
Tomorrow
12. 5.
12°C
17°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
63
|
48
82
|
28
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
36°C
|
21°C
|
Wednesday
13. 5.
4°C
12°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
96
|
54
91
|
45
121
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
31°C
|
16°C
|
Thursday
14. 5.
1°C
5°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
48
|
23
52
|
18
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
12°C
|
8°C
|
Friday
15. 5.
4°C
10°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
50
|
32
69
|
26
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
21°C
|
13°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
3°C
7°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
76
|
30
87
|
29
93
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
11°C
|
9°C
|
Sunday
17. 5.
2°C
9°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
58
|
34
66
|
31
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
17°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
6°C
17°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
41
|
23
45
|
10
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
35°C
|
18°C
|
Tuesday
19. 5.
11°C
20°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
23
|
22
59
|
22
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
38°C
|
20°C
|
Wednesday
20. 5.
13°C
22°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
39
|
44
73
|
39
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1003 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
38°C
|
20°C
|
Thursday
21. 5.
13°C
19°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
40
|
39
61
|
16
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
37°C
|
19°C
|
Friday
22. 5.
12°C
21°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
22
|
24
46
|
19
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
40°C
|
21°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
15°C
24°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
26
|
33
53
|
23
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
41°C
|
23°C
|
Sunday
24. 5.
15°C
23°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
32
|
34
49
|
34
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1005 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
41°C
|
22°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
9°/5°
2. 5.
11°/3°
3. 5.
18°/2°
4. 5.
24°/9°
5. 5.
23°/14°
6. 5.
16°/10°
7. 5.
20°/9°
8. 5.
22°/12°
9. 5.
24°/16°
10. 5.
25°/16°
11. 5.
19°/8°
12. 5.
17°/12°
13. 5.
12°/4°
14. 5.
5°/1°
15. 5.
10°/4°
16. 5.
7°/3°
17. 5.
9°/2°
18. 5.
17°/6°
19. 5.
20°/11°
20. 5.
22°/13°
21. 5.
19°/13°
22. 5.
21°/12°
23. 5.
24°/15°
24. 5.
23°/15°
25. 5.
21°/14°
26. 5.
20°/14°
27. 5.
22°/14°
28. 5.
22°/15°
29. 5.
23°/15°
30. 5.
22°/16°
31. 5.
20°/16°
What it means
precipitation
12 %
