- Weather
- People’s Democratic Republic of Algeria
- Illizi Province
- Hassi Bel Guebbour
Hassi Bel Guebbour: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Hassi Bel Guebbour, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
16. 5.
29°C
42°C
| Min Temperature: | 29°C |
| Max Temperature: | 42°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
41°C
|
Evening
38°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
50
|
33
70
|
37
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1003 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
45°C
|
55°C
|
36°C
|
Tomorrow
17. 5.
28°C
36°C
| Min Temperature: | 28°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
33°C
|
||
|
wind
gusts
|
43
64
|
56
96
|
49
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
42°C
|
47°C
|
32°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
24°C
32°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
60
|
31
47
|
53
107
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
40°C
|
29°C
|
Tuesday
19. 5.
23°C
30°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
54
82
|
49
48
|
65
104
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
35°C
|
44°C
|
27°C
|
Wednesday
20. 5.
21°C
33°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
66
90
|
59
76
|
74
105
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
35°C
|
45°C
|
27°C
|
Thursday
21. 5.
20°C
31°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
72
106
|
71
87
|
62
90
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
42°C
|
26°C
|
Friday
22. 5.
20°C
32°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
73
82
|
77
89
|
68
98
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
42°C
|
29°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
23°C
33°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
31°C
|
||
|
wind
gusts
|
57
107
|
54
63
|
55
80
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
50°C
|
30°C
|
Sunday
24. 5.
25°C
34°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
57
100
|
55
62
|
69
94
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
51°C
|
31°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
24°C
35°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
58
98
|
58
63
|
59
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
52°C
|
31°C
|
Tuesday
26. 5.
25°C
35°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
33°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
79
|
47
50
|
54
74
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
54°C
|
32°C
|
Wednesday
27. 5.
26°C
37°C
| Min Temperature: | 26°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
34°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
78
|
26
45
|
21
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
56°C
|
33°C
|
Thursday
28. 5.
28°C
39°C
| Min Temperature: | 28°C |
| Max Temperature: | 39°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
39°C
|
Evening
37°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
87
|
23
51
|
28
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
57°C
|
34°C
|
Friday
29. 5.
30°C
41°C
| Min Temperature: | 30°C |
| Max Temperature: | 41°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
41°C
|
Evening
38°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
95
|
13
47
|
12
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
59°C
|
36°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
37°/26°
2. 5.
29°/21°
3. 5.
31°/20°
4. 5.
35°/21°
5. 5.
39°/22°
6. 5.
40°/26°
7. 5.
35°/26°
8. 5.
38°/25°
9. 5.
42°/27°
10. 5.
41°/29°
11. 5.
41°/26°
12. 5.
42°/29°
13. 5.
39°/28°
14. 5.
41°/27°
15. 5.
43°/24°
16. 5.
42°/29°
17. 5.
36°/28°
18. 5.
32°/24°
19. 5.
30°/23°
20. 5.
33°/21°
21. 5.
31°/20°
22. 5.
32°/20°
23. 5.
33°/23°
24. 5.
34°/25°
25. 5.
35°/24°
26. 5.
35°/25°
27. 5.
37°/26°
28. 5.
39°/28°
29. 5.
41°/30°
30. 5.
40°/30°
31. 5.
40°/30°
What it means
precipitation
12 %
