- Weather
- United States of America
- Pennsylvania
- Hartleton
Hartleton: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Hartleton, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
4. 4.
12°C
26°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
36
|
24
87
|
36
122
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
27°C
|
22°C
|
Tomorrow
5. 4.
5°C
14°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
99
|
32
113
|
35
113
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
14°C
|
9°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
2°C
9°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
96
|
40
109
|
14
106
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
12°C
|
7°C
|
Tuesday
7. 4.
-2°C
6°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
114
|
41
112
|
20
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1028 hPa
|
1032 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
9°C
|
2°C
|
Wednesday
8. 4.
-5°C
10°C
| Min Temperature: | -5°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
60
|
36
87
|
28
95
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1037 hPa
|
1034 hPa
|
1033 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
11°C
|
5°C
|
Thursday
9. 4.
0°C
16°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
71
|
36
92
|
17
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1032 hPa
|
1027 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
15°C
|
11°C
|
Friday
10. 4.
7°C
21°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
36
|
13
42
|
10
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1024 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
22°C
|
14°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
9°C
17°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
68
|
8
66
|
0
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1026 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
17°C
|
14°C
|
Sunday
12. 4.
8°C
16°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
45
|
17
64
|
6
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
18°C
|
14°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
11°C
19°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
39
|
20
54
|
3
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1016 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
20°C
|
15°C
|
Tuesday
14. 4.
10°C
16°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
63
|
18
59
|
12
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
18°C
|
9°C
|
Wednesday
15. 4.
6°C
12°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
46
|
12
53
|
13
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
14°C
|
8°C
|
Thursday
16. 4.
5°C
14°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
59
|
14
60
|
3
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
15°C
|
11°C
|
Friday
17. 4.
8°C
13°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
62
|
2
61
|
0
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
14°C
|
10°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
70°/47°
2. 4.
50°/42°
3. 4.
67°/41°
4. 4.
79°/52°
5. 4.
26°/12°
6. 4.
14°/5°
7. 4.
9°/2°
8. 4.
6°/-2°
9. 4.
10°/-5°
10. 4.
16°/0°
11. 4.
21°/7°
12. 4.
17°/9°
13. 4.
16°/8°
14. 4.
19°/11°
15. 4.
16°/10°
16. 4.
12°/6°
17. 4.
14°/5°
18. 4.
13°/8°
19. 4.
12°/6°
20. 4.
15°/6°
21. 4.
12°/4°
22. 4.
17°/6°
23. 4.
17°/8°
24. 4.
18°/8°
25. 4.
13°/8°
26. 4.
15°/4°
27. 4.
16°/6°
28. 4.
17°/8°
29. 4.
15°/9°
30. 4.
17°/8°
What it means
precipitation
12 %
