Harmon: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Harmon, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Wind
Valid to 2. 4. (11:40)
Min °CMax °C
This Weekend
Today
4. 4.
5°C
9°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
47
113
|
67
131
|
57
125
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
9°C
|
5°C
|
Tomorrow
5. 4.
2°C
11°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
52
103
|
49
92
|
27
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
14°C
|
6°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
0°C
9°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
47
100
|
55
103
|
38
98
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1025 hPa
|
1027 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
13°C
|
3°C
|
Tuesday
7. 4.
-3°C
6°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
62
|
33
67
|
33
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1034 hPa
|
1030 hPa
|
1027 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
10°C
|
4°C
|
Wednesday
8. 4.
3°C
19°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
66
132
|
76
154
|
58
129
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
20°C
|
14°C
|
Thursday
9. 4.
8°C
14°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
75
|
28
80
|
21
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1023 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
13°C
|
8°C
|
Friday
10. 4.
6°C
14°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
89
|
44
93
|
45
96
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
12°C
|
11°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
9°C
19°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
66
|
36
93
|
33
95
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1020 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
15°C
|
16°C
|
Sunday
12. 4.
16°C
20°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
98
|
60
100
|
36
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
21°C
|
18°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
14°C
18°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
65
|
2
51
|
21
70
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
22°C
|
15°C
|
Tuesday
14. 4.
10°C
13°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
84
|
47
85
|
33
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
15°C
|
12°C
|
Wednesday
15. 4.
10°C
17°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
85
|
18
72
|
15
78
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
21°C
|
16°C
|
Thursday
16. 4.
10°C
15°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
70
|
13
75
|
20
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
18°C
|
11°C
|
Friday
17. 4.
7°C
12°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
86
|
22
67
|
15
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
16°C
|
10°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
48°/37°
2. 4.
68°/40°
3. 4.
63°/44°
4. 4.
9°/5°
5. 4.
11°/2°
6. 4.
9°/0°
7. 4.
6°/-3°
8. 4.
19°/3°
9. 4.
14°/8°
10. 4.
14°/6°
11. 4.
19°/9°
12. 4.
20°/16°
13. 4.
18°/14°
14. 4.
13°/10°
15. 4.
17°/10°
16. 4.
15°/10°
17. 4.
12°/7°
18. 4.
14°/5°
19. 4.
16°/9°
20. 4.
16°/7°
21. 4.
18°/10°
22. 4.
16°/9°
23. 4.
14°/8°
24. 4.
14°/6°
25. 4.
15°/7°
26. 4.
19°/11°
27. 4.
14°/10°
28. 4.
18°/10°
29. 4.
14°/9°
30. 4.
17°/10°
What it means
precipitation
12 %
