Gūr: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Gūr, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
5. 4.
15°C
22°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
119
|
63
133
|
47
132
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
36°C
|
20°C
|
Next Week
Tomorrow
6. 4.
15°C
21°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
50
143
|
75
153
|
34
117
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
31°C
|
17°C
|
Tuesday
7. 4.
13°C
21°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
70
|
42
82
|
27
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
37°C
|
18°C
|
Wednesday
8. 4.
13°C
20°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
101
|
52
135
|
39
117
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
37°C
|
19°C
|
Thursday
9. 4.
15°C
23°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
99
|
44
94
|
30
90
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
39°C
|
22°C
|
Friday
10. 4.
18°C
25°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
84
|
60
107
|
30
97
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
39°C
|
23°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
19°C
26°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
76
|
46
81
|
26
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
40°C
|
24°C
|
Sunday
12. 4.
20°C
31°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
100
|
51
58
|
20
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
39°C
|
26°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
24°C
32°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
44
|
67
82
|
26
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
41°C
|
39°C
|
25°C
|
Tuesday
14. 4.
23°C
31°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
39
|
50
60
|
24
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
42°C
|
40°C
|
25°C
|
Wednesday
15. 4.
22°C
30°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
40
|
30
54
|
18
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1007 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
41°C
|
41°C
|
24°C
|
Thursday
16. 4.
21°C
31°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
30
|
29
36
|
13
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1008 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
41°C
|
42°C
|
24°C
|
Friday
17. 4.
22°C
31°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
27
|
39
45
|
20
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1009 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
42°C
|
42°C
|
25°C
|
Next Weekend
Saturday
18. 4.
22°C
33°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
27
|
34
39
|
11
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1009 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
45°C
|
44°C
|
26°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
23°/15°
2. 4.
21°/11°
3. 4.
25°/14°
4. 4.
28°/16°
5. 4.
22°/15°
6. 4.
21°/15°
7. 4.
21°/13°
8. 4.
20°/13°
9. 4.
23°/15°
10. 4.
25°/18°
11. 4.
26°/19°
12. 4.
31°/20°
13. 4.
32°/24°
14. 4.
31°/23°
15. 4.
30°/22°
16. 4.
31°/21°
17. 4.
31°/22°
18. 4.
33°/22°
19. 4.
34°/23°
20. 4.
35°/24°
21. 4.
35°/25°
22. 4.
35°/25°
23. 4.
36°/25°
24. 4.
35°/25°
25. 4.
34°/24°
26. 4.
34°/24°
27. 4.
34°/24°
28. 4.
33°/24°
29. 4.
34°/24°
30. 4.
35°/24°
What it means
precipitation
12 %
