Gujrat: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Gujrat, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
4. 4.
16°C
24°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
60
|
18
42
|
19
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
27°C
|
18°C
|
Tomorrow
5. 4.
16°C
27°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
43
|
20
32
|
16
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
31°C
|
20°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
16°C
28°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
25
|
12
27
|
13
19
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
33°C
|
21°C
|
Tuesday
7. 4.
17°C
26°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
59
|
28
96
|
28
95
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
24°C
|
18°C
|
Wednesday
8. 4.
16°C
20°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
50
|
24
49
|
15
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
22°C
|
16°C
|
Thursday
9. 4.
15°C
24°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
36
|
12
23
|
13
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
27°C
|
18°C
|
Friday
10. 4.
16°C
28°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
41
|
25
45
|
14
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
31°C
|
21°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
18°C
30°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
47
|
26
52
|
15
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
33°C
|
18°C
|
Sunday
12. 4.
18°C
30°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
24
|
23
33
|
17
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
37°C
|
30°C
|
19°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
19°C
31°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
25
|
32
38
|
18
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
38°C
|
31°C
|
20°C
|
Tuesday
14. 4.
20°C
33°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
22
|
26
29
|
23
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
40°C
|
34°C
|
21°C
|
Wednesday
15. 4.
20°C
34°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
24
|
28
29
|
22
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
41°C
|
34°C
|
22°C
|
Thursday
16. 4.
22°C
35°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
19
|
21
28
|
21
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
44°C
|
35°C
|
23°C
|
Friday
17. 4.
23°C
36°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
30
|
11
35
|
17
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
43°C
|
36°C
|
24°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
29°/17°
2. 4.
33°/20°
3. 4.
24°/18°
4. 4.
24°/16°
5. 4.
27°/16°
6. 4.
28°/16°
7. 4.
26°/17°
8. 4.
20°/16°
9. 4.
24°/15°
10. 4.
28°/16°
11. 4.
30°/18°
12. 4.
30°/18°
13. 4.
31°/19°
14. 4.
33°/20°
15. 4.
34°/20°
16. 4.
35°/22°
17. 4.
36°/23°
18. 4.
36°/23°
19. 4.
35°/24°
20. 4.
38°/23°
21. 4.
39°/24°
22. 4.
39°/25°
23. 4.
39°/25°
24. 4.
40°/25°
25. 4.
38°/25°
26. 4.
38°/26°
27. 4.
38°/25°
28. 4.
39°/25°
29. 4.
38°/25°
30. 4.
39°/24°
What it means
precipitation
12 %
