Gravenhurst: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Gravenhurst, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
5. 4.
-1°C
6°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
45
106
|
56
123
|
46
103
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
4°C
|
-1°C
|
Next Week
Tomorrow
6. 4.
-3°C
2°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
52
|
33
62
|
23
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
5°C
|
-1°C
|
Tuesday
7. 4.
-9°C
-3°C
| Min Temperature: | -9°C |
| Max Temperature: | -3°C |
|
Morning
-8°C
|
Afternoon
-3°C
|
Evening
-5°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
66
|
36
69
|
22
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1031 hPa
|
1032 hPa
|
1033 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-5°C
|
2°C
|
-5°C
|
Wednesday
8. 4.
-8°C
5°C
| Min Temperature: | -8°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
57
|
37
66
|
28
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1035 hPa
|
1031 hPa
|
1028 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
7°C
|
2°C
|
Thursday
9. 4.
0°C
12°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
43
114
|
44
107
|
41
92
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
11°C
|
10°C
|
Friday
10. 4.
1°C
11°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
85
|
29
83
|
28
82
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
8°C
|
3°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
-1°C
9°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
37
|
22
38
|
15
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1030 hPa
|
1029 hPa
|
1029 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
12°C
|
3°C
|
Sunday
12. 4.
2°C
11°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
82
|
17
85
|
14
90
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1016 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
12°C
|
9°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
3°C
8°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
93
|
17
79
|
22
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
9°C
|
3°C
|
Tuesday
14. 4.
-1°C
4°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
72
|
26
73
|
25
74
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
5°C
|
1°C
|
Wednesday
15. 4.
-1°C
7°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
59
|
13
37
|
15
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
10°C
|
1°C
|
Thursday
16. 4.
-1°C
6°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
53
|
12
44
|
8
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
9°C
|
1°C
|
Friday
17. 4.
-1°C
8°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
51
|
17
59
|
9
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
10°C
|
4°C
|
Next Weekend
Saturday
18. 4.
4°C
9°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
77
|
15
69
|
15
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
10°C
|
6°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
3°/-3°
2. 4.
3°/-4°
3. 4.
12°/2°
4. 4.
6°/0°
5. 4.
6°/-1°
6. 4.
2°/-3°
7. 4.
-3°/-9°
8. 4.
5°/-8°
9. 4.
12°/0°
10. 4.
11°/1°
11. 4.
9°/-1°
12. 4.
11°/2°
13. 4.
8°/3°
14. 4.
4°/-1°
15. 4.
7°/-1°
16. 4.
6°/-1°
17. 4.
8°/-1°
18. 4.
9°/4°
19. 4.
7°/2°
20. 4.
9°/-1°
21. 4.
11°/8°
22. 4.
10°/6°
23. 4.
7°/4°
24. 4.
9°/1°
25. 4.
10°/2°
26. 4.
9°/4°
27. 4.
13°/3°
28. 4.
12°/4°
29. 4.
12°/5°
30. 4.
11°/4°
What it means
precipitation
12 %
