- Weather
- Russia
- Kemerovo Oblast
- Gramoteino
Gramoteino: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Gramoteino, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
17. 5.
3°C
11°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
81
|
58
86
|
48
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1017 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
10°C
|
6°C
|
Next Week
Tomorrow
18. 5.
0°C
7°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
43
|
11
51
|
25
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
14°C
|
6°C
|
Tuesday
19. 5.
1°C
11°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
45
69
|
46
82
|
30
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
14°C
|
9°C
|
Wednesday
20. 5.
6°C
17°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
53
|
40
76
|
27
82
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
19°C
|
13°C
|
Thursday
21. 5.
8°C
13°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
53
|
19
45
|
24
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
12°C
|
11°C
|
Friday
22. 5.
3°C
9°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
77
|
40
83
|
24
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
9°C
|
5°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
0°C
6°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
71
|
34
77
|
27
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
7°C
|
5°C
|
Sunday
24. 5.
3°C
12°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
54
|
33
59
|
20
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
15°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
9°C
17°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
83
|
41
69
|
22
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
19°C
|
17°C
|
Tuesday
26. 5.
11°C
20°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
67
|
32
55
|
15
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
23°C
|
19°C
|
Wednesday
27. 5.
12°C
21°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
50
|
26
49
|
8
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
24°C
|
20°C
|
Thursday
28. 5.
13°C
19°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
62
|
21
55
|
23
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
22°C
|
18°C
|
Friday
29. 5.
11°C
21°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
53
|
14
58
|
16
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
24°C
|
19°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
12°C
19°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
38
|
17
45
|
18
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
22°C
|
18°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
25°/8°
2. 5.
27°/9°
3. 5.
15°/8°
4. 5.
14°/5°
5. 5.
18°/5°
6. 5.
24°/11°
7. 5.
21°/12°
8. 5.
19°/12°
9. 5.
24°/10°
10. 5.
21°/9°
11. 5.
9°/3°
12. 5.
8°/-1°
13. 5.
5°/-2°
14. 5.
8°/0°
15. 5.
11°/-1°
16. 5.
11°/3°
17. 5.
7°/0°
18. 5.
11°/1°
19. 5.
17°/6°
20. 5.
13°/8°
21. 5.
9°/3°
22. 5.
6°/0°
23. 5.
12°/3°
24. 5.
17°/9°
25. 5.
20°/11°
26. 5.
21°/12°
27. 5.
19°/13°
28. 5.
21°/11°
29. 5.
19°/12°
30. 5.
18°/11°
31. 5.
17°/11°
What it means
precipitation
12 %
