Gorman: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Gorman, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
19. 5.
18°C
28°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
104
|
40
94
|
23
79
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
28°C
|
24°C
|
Tomorrow
20. 5.
15°C
25°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
95
|
44
89
|
24
90
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
25°C
|
18°C
|
Thursday
21. 5.
7°C
14°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
47
|
21
55
|
19
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1024 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
9°C
|
7°C
|
Friday
22. 5.
7°C
9°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
65
|
26
73
|
23
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
9°C
|
9°C
|
This Weekend
Saturday
23. 5.
9°C
12°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
42
|
12
34
|
11
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
12°C
|
12°C
|
Sunday
24. 5.
10°C
13°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
42
|
15
44
|
15
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
12°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
14°C
16°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
30
|
11
28
|
9
26
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
16°C
|
16°C
|
Tuesday
26. 5.
15°C
22°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
52
|
19
48
|
3
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
23°C
|
19°C
|
Wednesday
27. 5.
16°C
23°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
38
|
13
38
|
3
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
25°C
|
19°C
|
Thursday
28. 5.
16°C
22°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
28
|
13
35
|
5
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
23°C
|
18°C
|
Friday
29. 5.
14°C
24°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
30
|
21
46
|
9
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
24°C
|
18°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
14°C
23°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
34
|
19
45
|
4
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
23°C
|
19°C
|
Sunday
31. 5.
16°C
24°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
42
|
4
51
|
6
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
25°C
|
18°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
15°C
21°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
45
|
12
52
|
5
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
22°C
|
18°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
55°/33°
2. 5.
45°/32°
3. 5.
49°/31°
4. 5.
65°/42°
5. 5.
70°/56°
6. 5.
60°/47°
7. 5.
54°/41°
8. 5.
55°/36°
9. 5.
59°/47°
10. 5.
59°/45°
11. 5.
56°/43°
12. 5.
66°/40°
13. 5.
62°/47°
14. 5.
46°/42°
15. 5.
60°/39°
16. 5.
71°/45°
17. 5.
76°/58°
18. 5.
83°/61°
19. 5.
28°/18°
20. 5.
25°/15°
21. 5.
14°/7°
22. 5.
9°/7°
23. 5.
12°/9°
24. 5.
13°/10°
25. 5.
16°/14°
26. 5.
22°/15°
27. 5.
23°/16°
28. 5.
22°/16°
29. 5.
24°/14°
30. 5.
23°/14°
31. 5.
24°/16°
What it means
precipitation
12 %
