Goodwin: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Goodwin, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Winter Weather
Valid to 2. 4. (12:30)
Min °CMax °C
This Weekend
Today
4. 4.
-3°C
2°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
1°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
58
117
|
90
150
|
65
119
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1018 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
2°C
|
0°C
|
Tomorrow
5. 4.
-2°C
10°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
48
97
|
68
119
|
56
122
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1024 hPa
|
1028 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
13°C
|
3°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
-4°C
2°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
1°C
|
Evening
-2°C
|
||
|
wind
gusts
|
49
87
|
51
89
|
30
75
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1036 hPa
|
1035 hPa
|
1035 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
9°C
|
-1°C
|
Tuesday
7. 4.
-6°C
0°C
| Min Temperature: | -6°C |
| Max Temperature: | 0°C |
|
Morning
-3°C
|
Afternoon
-2°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
53
94
|
66
117
|
61
126
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1021 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
1°C
|
-1°C
|
Wednesday
8. 4.
0°C
9°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
48
116
|
79
168
|
75
143
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
13°C
|
5°C
|
Thursday
9. 4.
-2°C
5°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
44
74
|
29
56
|
27
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1026 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
10°C
|
4°C
|
Friday
10. 4.
1°C
6°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
43
|
30
52
|
35
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
8°C
|
5°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
3°C
10°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
59
|
29
79
|
25
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1017 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
9°C
|
10°C
|
Sunday
12. 4.
7°C
12°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
68
|
6
63
|
22
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
16°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
5°C
9°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
56
|
38
71
|
43
79
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
15°C
|
10°C
|
Tuesday
14. 4.
4°C
7°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
86
|
48
88
|
35
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
9°C
|
7°C
|
Wednesday
15. 4.
4°C
7°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
85
|
26
69
|
32
78
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
9°C
|
7°C
|
Thursday
16. 4.
3°C
9°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
94
|
18
74
|
17
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
11°C
|
8°C
|
Friday
17. 4.
2°C
10°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
71
|
27
63
|
20
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
14°C
|
9°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
36°/25°
2. 4.
30°/27°
3. 4.
30°/27°
4. 4.
2°/-3°
5. 4.
10°/-2°
6. 4.
2°/-4°
7. 4.
0°/-6°
8. 4.
9°/0°
9. 4.
5°/-2°
10. 4.
6°/1°
11. 4.
10°/3°
12. 4.
12°/7°
13. 4.
9°/5°
14. 4.
7°/4°
15. 4.
7°/4°
16. 4.
9°/3°
17. 4.
10°/2°
18. 4.
13°/5°
19. 4.
11°/5°
20. 4.
13°/6°
21. 4.
11°/7°
22. 4.
12°/4°
23. 4.
12°/5°
24. 4.
15°/4°
25. 4.
16°/9°
26. 4.
15°/8°
27. 4.
13°/7°
28. 4.
13°/8°
29. 4.
15°/6°
30. 4.
18°/7°
What it means
precipitation
12 %
