Gómfoi: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Gómfoi, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Rain
Valid to 2. 4. (15:00)
Severe Thunderstorms
Valid to 2. 4. (15:00)
Min °CMax °C
This Weekend
Today
4. 4.
6°C
16°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
23
|
10
32
|
7
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
19°C
|
13°C
|
Tomorrow
5. 4.
8°C
18°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
17
|
12
33
|
8
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
22°C
|
14°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
7°C
21°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
17
|
9
23
|
9
25
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
25°C
|
15°C
|
Tuesday
7. 4.
9°C
22°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
18
|
7
24
|
9
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
25°C
|
16°C
|
Wednesday
8. 4.
11°C
23°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
29
|
13
31
|
15
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
25°C
|
16°C
|
Thursday
9. 4.
11°C
18°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
29
|
19
32
|
10
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
19°C
|
12°C
|
Friday
10. 4.
6°C
17°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
20
|
13
51
|
15
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
18°C
|
13°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
4°C
8°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
28
|
16
31
|
8
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
13°C
|
5°C
|
Sunday
12. 4.
3°C
8°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
27
|
13
31
|
5
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
12°C
|
5°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
3°C
10°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
18
|
12
24
|
4
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
15°C
|
6°C
|
Tuesday
14. 4.
4°C
11°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
18
|
16
23
|
8
17
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
15°C
|
6°C
|
Wednesday
15. 4.
5°C
12°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
14
|
14
20
|
4
13
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
18°C
|
7°C
|
Thursday
16. 4.
6°C
14°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
13
|
13
22
|
3
16
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
20°C
|
9°C
|
Friday
17. 4.
7°C
14°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
17
|
11
27
|
5
19
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
19°C
|
9°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
13°/4°
2. 4.
12°/3°
3. 4.
12°/3°
4. 4.
16°/6°
5. 4.
18°/8°
6. 4.
21°/7°
7. 4.
22°/9°
8. 4.
23°/11°
9. 4.
18°/11°
10. 4.
17°/6°
11. 4.
8°/4°
12. 4.
8°/3°
13. 4.
10°/3°
14. 4.
11°/4°
15. 4.
12°/5°
16. 4.
14°/6°
17. 4.
14°/7°
18. 4.
13°/7°
19. 4.
15°/6°
20. 4.
16°/8°
21. 4.
16°/9°
22. 4.
18°/9°
23. 4.
20°/10°
24. 4.
20°/11°
25. 4.
21°/12°
26. 4.
20°/11°
27. 4.
18°/10°
28. 4.
19°/10°
29. 4.
18°/10°
30. 4.
18°/9°
What it means
precipitation
12 %
