Garāb: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Garāb, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
19. 5.
14°C
25°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
80
|
57
100
|
26
85
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
36°C
|
20°C
|
Tomorrow
20. 5.
11°C
24°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
30
|
24
50
|
35
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
39°C
|
20°C
|
Thursday
21. 5.
13°C
27°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
57
|
55
109
|
17
95
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
39°C
|
22°C
|
Friday
22. 5.
15°C
26°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
56
|
48
76
|
21
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
43°C
|
21°C
|
This Weekend
Saturday
23. 5.
14°C
28°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
34
|
20
45
|
26
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
45°C
|
26°C
|
Sunday
24. 5.
15°C
30°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
83
|
48
107
|
21
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
44°C
|
27°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
14°C
30°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
101
|
68
124
|
25
80
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
38°C
|
24°C
|
Tuesday
26. 5.
17°C
30°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
31
|
43
71
|
16
26
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
37°C
|
40°C
|
20°C
|
Wednesday
27. 5.
18°C
30°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
32
|
40
63
|
8
25
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
37°C
|
40°C
|
21°C
|
Thursday
28. 5.
19°C
32°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
30
|
41
63
|
11
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
38°C
|
41°C
|
22°C
|
Friday
29. 5.
20°C
33°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
22
|
26
44
|
19
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
39°C
|
43°C
|
23°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
21°C
33°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
24
|
36
57
|
21
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
40°C
|
44°C
|
23°C
|
Sunday
31. 5.
20°C
33°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
28
|
40
46
|
23
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
40°C
|
44°C
|
22°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
20°C
34°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
30
|
35
42
|
23
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
40°C
|
46°C
|
24°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
22°/7°
2. 5.
23°/9°
3. 5.
26°/10°
4. 5.
26°/12°
5. 5.
26°/13°
6. 5.
24°/11°
7. 5.
26°/10°
8. 5.
26°/11°
9. 5.
24°/7°
10. 5.
26°/7°
11. 5.
28°/10°
12. 5.
29°/12°
13. 5.
28°/13°
14. 5.
27°/12°
15. 5.
28°/9°
16. 5.
24°/10°
17. 5.
21°/7°
18. 5.
25°/7°
19. 5.
25°/14°
20. 5.
24°/11°
21. 5.
27°/13°
22. 5.
26°/15°
23. 5.
28°/14°
24. 5.
30°/15°
25. 5.
30°/14°
26. 5.
30°/17°
27. 5.
30°/18°
28. 5.
32°/19°
29. 5.
33°/20°
30. 5.
33°/21°
31. 5.
33°/20°
What it means
precipitation
12 %
