- Weather
- Russia
- Tver’ Oblast
- Galki
Galki: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Galki, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
21. 5.
14°C
29°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
35
|
30
66
|
17
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
29°C
|
20°C
|
Tomorrow
22. 5.
13°C
28°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
48
|
24
76
|
22
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
25°C
|
17°C
|
This Weekend
Saturday
23. 5.
10°C
18°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
62
|
30
66
|
21
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
18°C
|
14°C
|
Sunday
24. 5.
11°C
22°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
68
|
40
85
|
35
90
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
22°C
|
16°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
9°C
18°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
49
90
|
55
110
|
44
107
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
16°C
|
11°C
|
Tuesday
26. 5.
7°C
11°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
49
100
|
48
99
|
35
93
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
11°C
|
9°C
|
Wednesday
27. 5.
4°C
11°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
72
|
34
72
|
26
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1002 hPa
|
1002 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
12°C
|
7°C
|
Thursday
28. 5.
3°C
9°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
60
|
27
58
|
23
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
10°C
|
7°C
|
Friday
29. 5.
3°C
12°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
46
|
19
48
|
10
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
13°C
|
7°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
5°C
11°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
53
|
23
51
|
9
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
12°C
|
7°C
|
Sunday
31. 5.
5°C
15°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
46
|
20
48
|
11
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
17°C
|
9°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
7°C
15°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
61
|
18
54
|
11
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
16°C
|
10°C
|
Tuesday
2. 6.
8°C
14°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
65
|
24
70
|
22
79
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
14°C
|
10°C
|
Wednesday
3. 6.
9°C
15°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
51
|
16
55
|
12
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
16°C
|
10°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
10°/0°
2. 5.
19°/3°
3. 5.
23°/8°
4. 5.
24°/9°
5. 5.
21°/11°
6. 5.
18°/10°
7. 5.
20°/6°
8. 5.
13°/7°
9. 5.
12°/4°
10. 5.
12°/6°
11. 5.
15°/7°
12. 5.
14°/7°
13. 5.
20°/10°
14. 5.
20°/10°
15. 5.
19°/12°
16. 5.
19°/10°
17. 5.
23°/6°
18. 5.
27°/14°
19. 5.
28°/12°
20. 5.
29°/12°
21. 5.
29°/14°
22. 5.
28°/13°
23. 5.
18°/10°
24. 5.
22°/11°
25. 5.
18°/9°
26. 5.
11°/7°
27. 5.
11°/4°
28. 5.
9°/3°
29. 5.
12°/3°
30. 5.
11°/5°
31. 5.
15°/5°
What it means
precipitation
12 %
