- Weather
- United States of America
- Ohio
- Fremont
Fremont: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Fremont, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
16. 5.
12°C
25°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
49
103
|
57
118
|
38
103
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
24°C
|
23°C
|
Tomorrow
17. 5.
18°C
29°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
78
|
49
84
|
36
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
28°C
|
24°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
20°C
30°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
54
117
|
69
127
|
55
119
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
31°C
|
25°C
|
Tuesday
19. 5.
21°C
31°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
66
144
|
86
164
|
66
146
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
30°C
|
23°C
|
Wednesday
20. 5.
12°C
21°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
66
|
37
61
|
28
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
19°C
|
15°C
|
Thursday
21. 5.
9°C
14°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
47
79
|
55
94
|
47
95
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1027 hPa
|
1027 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
16°C
|
11°C
|
Friday
22. 5.
9°C
16°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
76
|
49
86
|
37
81
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
16°C
|
15°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
14°C
19°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
46
|
17
57
|
18
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
16°C
|
17°C
|
Sunday
24. 5.
16°C
20°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
63
|
2
55
|
8
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
20°C
|
17°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
16°C
21°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
67
|
7
56
|
12
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
22°C
|
19°C
|
Tuesday
26. 5.
17°C
21°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
59
|
12
58
|
20
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
21°C
|
17°C
|
Wednesday
27. 5.
15°C
21°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
51
|
21
38
|
21
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1024 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
23°C
|
17°C
|
Thursday
28. 5.
15°C
22°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
44
|
1
44
|
6
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
23°C
|
18°C
|
Friday
29. 5.
18°C
23°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
44
|
4
44
|
14
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
24°C
|
19°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
49°/43°
2. 5.
48°/40°
3. 5.
61°/38°
4. 5.
73°/50°
5. 5.
62°/50°
6. 5.
56°/48°
7. 5.
56°/46°
8. 5.
58°/47°
9. 5.
69°/52°
10. 5.
59°/51°
11. 5.
55°/49°
12. 5.
66°/48°
13. 5.
60°/48°
14. 5.
61°/48°
15. 5.
68°/47°
16. 5.
76°/55°
17. 5.
25°/12°
18. 5.
29°/18°
19. 5.
30°/20°
20. 5.
31°/21°
21. 5.
21°/12°
22. 5.
14°/9°
23. 5.
16°/9°
24. 5.
19°/14°
25. 5.
20°/16°
26. 5.
21°/16°
27. 5.
21°/17°
28. 5.
21°/15°
29. 5.
22°/15°
30. 5.
23°/18°
31. 5.
22°/16°
What it means
precipitation
12 %
