Frazee: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Frazee, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
3. 4.
-4°C
2°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
1°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
63
|
27
64
|
24
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-2°C
|
2°C
|
1°C
|
This Weekend
Tomorrow
4. 4.
-3°C
-1°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | -1°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
-1°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
81
|
54
103
|
49
103
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
-1°C
|
-2°C
|
Sunday
5. 4.
-4°C
4°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
73
|
50
109
|
44
105
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
3°C
|
1°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
-5°C
-1°C
| Min Temperature: | -5°C |
| Max Temperature: | -1°C |
|
Morning
-4°C
|
Afternoon
-1°C
|
Evening
-3°C
|
||
|
wind
gusts
|
46
79
|
42
76
|
22
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1035 hPa
|
1034 hPa
|
1034 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
2°C
|
-3°C
|
Tuesday
7. 4.
-6°C
3°C
| Min Temperature: | -6°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
-3°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
80
|
57
87
|
58
98
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1030 hPa
|
1023 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-2°C
|
4°C
|
2°C
|
Wednesday
8. 4.
1°C
9°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
71
|
33
65
|
41
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
6°C
|
3°C
|
Thursday
9. 4.
-3°C
1°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 1°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
1°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
66
|
30
44
|
27
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
5°C
|
0°C
|
Friday
10. 4.
-3°C
2°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
58
|
33
61
|
31
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-2°C
|
7°C
|
1°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
-1°C
4°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
71
|
28
64
|
23
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
7°C
|
4°C
|
Sunday
12. 4.
0°C
6°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
84
|
15
75
|
13
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
7°C
|
6°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
0°C
6°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
62
|
12
50
|
4
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
10°C
|
6°C
|
Tuesday
14. 4.
1°C
7°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
53
|
19
59
|
18
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
12°C
|
7°C
|
Wednesday
15. 4.
2°C
7°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
84
|
17
70
|
10
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
12°C
|
7°C
|
Thursday
16. 4.
3°C
11°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
54
|
17
45
|
11
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
16°C
|
10°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
38°/26°
2. 4.
31°/28°
3. 4.
2°/-4°
4. 4.
-1°/-3°
5. 4.
4°/-4°
6. 4.
-1°/-5°
7. 4.
3°/-6°
8. 4.
9°/1°
9. 4.
1°/-3°
10. 4.
2°/-3°
11. 4.
4°/-1°
12. 4.
6°/0°
13. 4.
6°/0°
14. 4.
7°/1°
15. 4.
7°/2°
16. 4.
11°/3°
17. 4.
11°/4°
18. 4.
11°/3°
19. 4.
10°/4°
20. 4.
12°/6°
21. 4.
10°/4°
22. 4.
10°/4°
23. 4.
10°/4°
24. 4.
13°/6°
25. 4.
13°/6°
26. 4.
12°/6°
27. 4.
12°/6°
28. 4.
12°/5°
29. 4.
13°/6°
30. 4.
15°/6°
What it means
precipitation
12 %
