Foscoe: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Foscoe, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
2. 4.
8°C
22°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
76
|
45
105
|
31
104
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
24°C
|
18°C
|
Tomorrow
3. 4.
12°C
21°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
58
|
21
54
|
14
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1024 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
23°C
|
17°C
|
This Weekend
Saturday
4. 4.
12°C
21°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
73
|
34
91
|
26
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
21°C
|
17°C
|
Sunday
5. 4.
7°C
15°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
100
|
33
89
|
40
107
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
13°C
|
9°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
2°C
11°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
109
|
38
112
|
24
91
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1021 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
14°C
|
8°C
|
Tuesday
7. 4.
0°C
9°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
111
|
47
114
|
29
100
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1024 hPa
|
1027 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
12°C
|
5°C
|
Wednesday
8. 4.
-3°C
10°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
66
|
33
73
|
24
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1034 hPa
|
1031 hPa
|
1033 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
12°C
|
4°C
|
Thursday
9. 4.
-2°C
17°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
41
|
8
24
|
11
15
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1034 hPa
|
1028 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
19°C
|
8°C
|
Friday
10. 4.
4°C
20°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
11
|
8
23
|
13
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1029 hPa
|
1026 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
22°C
|
10°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
7°C
21°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
19
|
19
43
|
11
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
23°C
|
13°C
|
Sunday
12. 4.
10°C
22°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
18
|
13
32
|
3
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
24°C
|
14°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
11°C
20°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
15
|
12
29
|
5
16
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
22°C
|
14°C
|
Tuesday
14. 4.
12°C
22°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
12
|
12
32
|
5
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
23°C
|
15°C
|
Wednesday
15. 4.
13°C
21°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
17
|
20
49
|
13
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
22°C
|
15°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
72°/53°
2. 4.
22°/8°
3. 4.
21°/12°
4. 4.
21°/12°
5. 4.
15°/7°
6. 4.
11°/2°
7. 4.
9°/0°
8. 4.
10°/-3°
9. 4.
17°/-2°
10. 4.
20°/4°
11. 4.
21°/7°
12. 4.
22°/10°
13. 4.
20°/11°
14. 4.
22°/12°
15. 4.
21°/13°
16. 4.
21°/13°
17. 4.
21°/11°
18. 4.
21°/11°
19. 4.
20°/11°
20. 4.
18°/8°
21. 4.
17°/9°
22. 4.
16°/9°
23. 4.
17°/9°
24. 4.
19°/9°
25. 4.
20°/10°
26. 4.
21°/10°
27. 4.
22°/12°
28. 4.
20°/12°
29. 4.
19°/12°
30. 4.
18°/10°
What it means
precipitation
12 %
