Forestville: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Forestville, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
27. 5.
6°C
10°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
66
|
38
75
|
34
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
7°C
|
6°C
|
Tomorrow
28. 5.
5°C
6°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
65
|
36
59
|
22
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
6°C
|
6°C
|
Friday
29. 5.
5°C
8°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
52
|
35
59
|
22
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
9°C
|
7°C
|
This Weekend
Saturday
30. 5.
5°C
9°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
34
|
18
30
|
13
20
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
9°C
|
7°C
|
Sunday
31. 5.
7°C
12°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
34
|
22
31
|
10
25
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
11°C
|
8°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
6°C
14°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
28
|
26
40
|
21
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
9°C
|
9°C
|
Tuesday
2. 6.
8°C
12°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
38
45
|
40
53
|
33
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
11°C
|
10°C
|
Wednesday
3. 6.
9°C
18°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
79
|
1
46
|
8
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
20°C
|
13°C
|
Thursday
4. 6.
10°C
19°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
49
|
27
61
|
19
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
20°C
|
14°C
|
Friday
5. 6.
11°C
21°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
57
|
28
57
|
26
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
22°C
|
15°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
12°C
18°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
43
|
20
54
|
11
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
19°C
|
13°C
|
Sunday
7. 6.
10°C
18°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
53
|
20
58
|
10
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
19°C
|
14°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
10°C
20°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
49
|
17
56
|
11
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
21°C
|
15°C
|
Tuesday
9. 6.
12°C
20°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
33
|
13
49
|
11
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
21°C
|
14°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
5°/3°
2. 5.
5°/3°
3. 5.
4°/3°
4. 5.
6°/4°
5. 5.
9°/5°
6. 5.
7°/4°
7. 5.
6°/4°
8. 5.
6°/4°
9. 5.
7°/4°
10. 5.
9°/6°
11. 5.
7°/4°
12. 5.
6°/3°
13. 5.
6°/4°
14. 5.
6°/5°
15. 5.
6°/5°
16. 5.
10°/4°
17. 5.
11°/7°
18. 5.
7°/5°
19. 5.
6°/6°
20. 5.
13°/6°
21. 5.
8°/4°
22. 5.
8°/3°
23. 5.
7°/4°
24. 5.
8°/6°
25. 5.
8°/7°
26. 5.
8°/6°
27. 5.
10°/6°
28. 5.
6°/5°
29. 5.
8°/5°
30. 5.
9°/5°
31. 5.
12°/7°
What it means
precipitation
12 %
