- Weather
- Russia
- Moscow Oblast
- Faustovo
Faustovo: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Faustovo, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
29. 5.
4°C
10°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
39
|
13
32
|
16
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
11°C
|
7°C
|
This Weekend
Tomorrow
30. 5.
5°C
13°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
41
|
14
37
|
7
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
14°C
|
9°C
|
Sunday
31. 5.
6°C
14°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
36
|
23
40
|
21
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
16°C
|
11°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
7°C
17°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
42
|
23
42
|
18
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
17°C
|
12°C
|
Tuesday
2. 6.
10°C
19°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
39
|
17
48
|
19
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
19°C
|
14°C
|
Wednesday
3. 6.
10°C
21°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
39
|
21
36
|
19
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
22°C
|
17°C
|
Thursday
4. 6.
13°C
18°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
44
|
27
48
|
22
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
18°C
|
15°C
|
Friday
5. 6.
11°C
22°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
33
|
15
47
|
5
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
22°C
|
15°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
14°C
24°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
43
|
17
45
|
8
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
25°C
|
17°C
|
Sunday
7. 6.
15°C
24°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
45
|
14
48
|
8
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
25°C
|
17°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
14°C
23°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
42
|
19
51
|
14
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
24°C
|
16°C
|
Tuesday
9. 6.
14°C
22°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
42
|
25
50
|
14
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
23°C
|
16°C
|
Wednesday
10. 6.
14°C
21°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
48
|
30
59
|
20
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
22°C
|
15°C
|
Thursday
11. 6.
13°C
21°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
51
|
12
49
|
8
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
22°C
|
15°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
8°/-1°
2. 5.
15°/2°
3. 5.
21°/6°
4. 5.
25°/9°
5. 5.
25°/12°
6. 5.
26°/12°
7. 5.
27°/12°
8. 5.
17°/8°
9. 5.
13°/6°
10. 5.
14°/7°
11. 5.
12°/8°
12. 5.
18°/10°
13. 5.
21°/11°
14. 5.
23°/12°
15. 5.
23°/13°
16. 5.
23°/13°
17. 5.
27°/12°
18. 5.
29°/15°
19. 5.
30°/14°
20. 5.
30°/16°
21. 5.
30°/16°
22. 5.
29°/15°
23. 5.
22°/15°
24. 5.
23°/12°
25. 5.
19°/12°
26. 5.
14°/8°
27. 5.
14°/6°
28. 5.
11°/4°
29. 5.
10°/4°
30. 5.
13°/5°
31. 5.
14°/6°
What it means
precipitation
12 %
