- Weather
- United States of America
- Nebraska
- Fairfield
Fairfield: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Fairfield, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
17. 5.
16°C
34°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
62
141
|
70
127
|
66
158
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
999 hPa
|
994 hPa
|
998 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
35°C
|
22°C
|
Next Week
Tomorrow
18. 5.
11°C
17°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
49
85
|
51
91
|
60
114
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
19°C
|
13°C
|
Tuesday
19. 5.
8°C
18°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
55
100
|
42
85
|
31
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
24°C
|
15°C
|
Wednesday
20. 5.
6°C
15°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
44
|
28
45
|
35
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1024 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
18°C
|
14°C
|
Thursday
21. 5.
9°C
16°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
60
|
34
64
|
28
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
17°C
|
14°C
|
Friday
22. 5.
10°C
23°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
47
|
21
46
|
30
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
31°C
|
20°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
14°C
26°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
40
|
22
51
|
26
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
31°C
|
22°C
|
Sunday
24. 5.
16°C
29°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
97
|
51
72
|
49
81
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
33°C
|
27°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
19°C
30°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
102
|
41
82
|
35
79
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
34°C
|
29°C
|
Tuesday
26. 5.
19°C
28°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
80
|
26
64
|
24
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
32°C
|
25°C
|
Wednesday
27. 5.
18°C
28°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
68
|
26
68
|
17
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
32°C
|
28°C
|
Thursday
28. 5.
19°C
29°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
75
|
33
62
|
21
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
32°C
|
29°C
|
Friday
29. 5.
19°C
29°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
65
|
39
58
|
28
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
32°C
|
28°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
20°C
28°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
83
|
30
58
|
13
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
32°C
|
27°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
59°/38°
2. 5.
66°/34°
3. 5.
74°/50°
4. 5.
79°/50°
5. 5.
56°/47°
6. 5.
59°/40°
7. 5.
72°/41°
8. 5.
75°/51°
9. 5.
76°/48°
10. 5.
72°/47°
11. 5.
81°/51°
12. 5.
79°/59°
13. 5.
79°/50°
14. 5.
84°/58°
15. 5.
92°/59°
16. 5.
86°/62°
17. 5.
34°/16°
18. 5.
17°/11°
19. 5.
18°/8°
20. 5.
15°/6°
21. 5.
16°/9°
22. 5.
23°/10°
23. 5.
26°/14°
24. 5.
29°/16°
25. 5.
30°/19°
26. 5.
28°/19°
27. 5.
28°/18°
28. 5.
29°/19°
29. 5.
29°/19°
30. 5.
28°/20°
31. 5.
27°/19°
What it means
precipitation
12 %
