Epçeler: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Epçeler, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
1. 5.
4°C
11°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
63
|
25
65
|
23
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
9°C
|
6°C
|
This Weekend
Tomorrow
2. 5.
3°C
8°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
38
|
19
46
|
17
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
13°C
|
7°C
|
Sunday
3. 5.
3°C
6°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
28
|
20
54
|
20
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
9°C
|
5°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
2°C
4°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
86
|
40
108
|
29
98
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
6°C
|
3°C
|
Tuesday
5. 5.
2°C
7°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
56
|
27
64
|
13
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
7°C
|
6°C
|
Wednesday
6. 5.
3°C
15°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
44
|
24
57
|
15
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
24°C
|
12°C
|
Thursday
7. 5.
5°C
20°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
45
|
20
51
|
13
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
27°C
|
16°C
|
Friday
8. 5.
11°C
20°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
20
|
29
42
|
7
17
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
24°C
|
11°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
11°C
19°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
14
|
25
30
|
11
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
23°C
|
11°C
|
Sunday
10. 5.
11°C
21°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
19
|
20
28
|
10
17
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
26°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
12°C
21°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
18
|
22
30
|
10
17
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
25°C
|
12°C
|
Tuesday
12. 5.
12°C
23°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
18
|
22
31
|
5
15
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
28°C
|
13°C
|
Wednesday
13. 5.
14°C
24°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
29
|
20
43
|
9
21
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
28°C
|
14°C
|
Thursday
14. 5.
13°C
21°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
18
|
29
37
|
16
21
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
25°C
|
12°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
17°/3°
2. 4.
21°/6°
3. 4.
13°/4°
4. 4.
12°/4°
5. 4.
12°/5°
6. 4.
17°/-1°
7. 4.
17°/0°
8. 4.
10°/0°
9. 4.
8°/-4°
10. 4.
7°/-1°
11. 4.
10°/-2°
12. 4.
10°/-3°
13. 4.
13°/-4°
14. 4.
20°/-2°
15. 4.
20°/6°
16. 4.
22°/4°
17. 4.
22°/5°
18. 4.
11°/6°
19. 4.
11°/2°
20. 4.
15°/0°
21. 4.
18°/-1°
22. 4.
17°/6°
23. 4.
7°/2°
24. 4.
12°/-2°
25. 4.
17°/-1°
26. 4.
20°/3°
27. 4.
16°/4°
28. 4.
16°/2°
29. 4.
16°/1°
30. 4.
11°/4°
What it means
precipitation
12 %
