Eldred: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Eldred, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
13. 5.
6°C
15°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
103
|
47
96
|
37
87
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
13°C
|
8°C
|
Tomorrow
14. 5.
5°C
7°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
66
|
28
64
|
24
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
7°C
|
7°C
|
Friday
15. 5.
6°C
16°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
65
|
27
50
|
15
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
17°C
|
12°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
6°C
23°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
64
|
34
78
|
19
74
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
23°C
|
19°C
|
Sunday
17. 5.
16°C
27°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
59
|
22
58
|
13
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
26°C
|
22°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
14°C
30°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
74
|
35
82
|
21
75
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
30°C
|
24°C
|
Tuesday
19. 5.
12°C
23°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
93
|
39
101
|
22
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
22°C
|
16°C
|
Wednesday
20. 5.
9°C
21°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
63
|
33
79
|
26
75
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
21°C
|
17°C
|
Thursday
21. 5.
11°C
19°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
53
|
33
59
|
14
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
21°C
|
14°C
|
Friday
22. 5.
9°C
19°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
56
|
18
52
|
11
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
20°C
|
13°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
8°C
19°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
86
|
21
71
|
9
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
20°C
|
14°C
|
Sunday
24. 5.
8°C
18°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
57
|
17
51
|
8
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
19°C
|
13°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
8°C
21°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
36
|
5
34
|
4
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
22°C
|
15°C
|
Tuesday
26. 5.
10°C
20°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
43
|
18
42
|
12
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
21°C
|
15°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
44°/31°
2. 5.
46°/31°
3. 5.
54°/32°
4. 5.
70°/44°
5. 5.
67°/56°
6. 5.
56°/43°
7. 5.
53°/36°
8. 5.
58°/35°
9. 5.
62°/48°
10. 5.
58°/40°
11. 5.
55°/35°
12. 5.
63°/31°
13. 5.
61°/44°
14. 5.
15°/6°
15. 5.
7°/5°
16. 5.
16°/6°
17. 5.
23°/6°
18. 5.
27°/16°
19. 5.
30°/14°
20. 5.
23°/12°
21. 5.
21°/9°
22. 5.
19°/11°
23. 5.
19°/9°
24. 5.
19°/8°
25. 5.
18°/8°
26. 5.
21°/8°
27. 5.
20°/10°
28. 5.
20°/10°
29. 5.
21°/10°
30. 5.
20°/9°
31. 5.
22°/10°
What it means
precipitation
12 %
