Dunmaili: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Dunmaili, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
17. 5.
13°C
28°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
45
|
14
32
|
17
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
44°C
|
31°C
|
Next Week
Tomorrow
18. 5.
17°C
28°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
60
89
|
41
72
|
18
20
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1005 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
41°C
|
31°C
|
Tuesday
19. 5.
16°C
29°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
40
|
13
32
|
18
78
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
998 hPa
|
995 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
47°C
|
32°C
|
Wednesday
20. 5.
18°C
27°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
70
66
|
44
48
|
43
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
999 hPa
|
1001 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
35°C
|
28°C
|
Thursday
21. 5.
12°C
26°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
52
69
|
35
60
|
13
15
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
42°C
|
31°C
|
Friday
22. 5.
15°C
30°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
40
|
17
52
|
22
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1001 hPa
|
998 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
46°C
|
32°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
17°C
34°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
28
|
14
37
|
22
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
998 hPa
|
995 hPa
|
992 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
50°C
|
36°C
|
Sunday
24. 5.
22°C
32°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
30°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
42
|
37
33
|
21
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
45°C
|
33°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
21°C
29°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
35
|
22
34
|
12
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
45°C
|
33°C
|
Tuesday
26. 5.
22°C
30°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
30°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
30
|
10
29
|
11
29
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
46°C
|
34°C
|
Wednesday
27. 5.
23°C
32°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
29
|
4
37
|
23
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
49°C
|
35°C
|
Thursday
28. 5.
23°C
33°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
33°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
25
|
13
32
|
19
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
51°C
|
37°C
|
Friday
29. 5.
25°C
34°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
34°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
30
|
13
33
|
13
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
52°C
|
38°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
25°C
34°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
34°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
36
|
13
46
|
16
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
51°C
|
37°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
24°/13°
2. 5.
26°/11°
3. 5.
27°/10°
4. 5.
28°/12°
5. 5.
29°/9°
6. 5.
27°/14°
7. 5.
30°/10°
8. 5.
31°/11°
9. 5.
34°/13°
10. 5.
35°/14°
11. 5.
35°/14°
12. 5.
28°/18°
13. 5.
18°/12°
14. 5.
22°/9°
15. 5.
25°/11°
16. 5.
28°/13°
17. 5.
28°/17°
18. 5.
29°/16°
19. 5.
27°/18°
20. 5.
26°/12°
21. 5.
30°/15°
22. 5.
34°/17°
23. 5.
32°/22°
24. 5.
29°/21°
25. 5.
30°/22°
26. 5.
32°/23°
27. 5.
33°/23°
28. 5.
34°/25°
29. 5.
34°/25°
30. 5.
33°/24°
31. 5.
31°/24°
What it means
precipitation
12 %
