Dūmār: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Dūmār, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
1. 5.
15°C
24°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
76
|
39
114
|
22
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
45°C
|
21°C
|
This Weekend
Tomorrow
2. 5.
16°C
25°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
64
|
28
72
|
13
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
45°C
|
23°C
|
Sunday
3. 5.
17°C
25°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
47
|
31
45
|
19
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
37°C
|
48°C
|
23°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
18°C
26°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
54
|
32
63
|
17
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
37°C
|
47°C
|
24°C
|
Tuesday
5. 5.
19°C
27°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
81
|
36
100
|
20
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
38°C
|
49°C
|
25°C
|
Wednesday
6. 5.
20°C
28°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
78
|
36
119
|
18
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
39°C
|
48°C
|
27°C
|
Thursday
7. 5.
21°C
29°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
91
|
39
106
|
19
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
40°C
|
48°C
|
27°C
|
Friday
8. 5.
21°C
33°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
109
|
42
146
|
10
21
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
39°C
|
48°C
|
24°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
22°C
33°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
37
|
62
60
|
29
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1003 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
51°C
|
45°C
|
24°C
|
Sunday
10. 5.
21°C
31°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
29
|
35
41
|
3
25
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1004 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
50°C
|
45°C
|
23°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
21°C
31°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
26
|
19
35
|
5
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
50°C
|
46°C
|
23°C
|
Tuesday
12. 5.
21°C
32°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
26
|
21
39
|
4
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1004 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
52°C
|
44°C
|
24°C
|
Wednesday
13. 5.
22°C
31°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
28
|
32
45
|
16
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1003 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
51°C
|
44°C
|
23°C
|
Thursday
14. 5.
21°C
30°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
35
|
29
48
|
12
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1004 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
50°C
|
43°C
|
22°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
24°/15°
2. 5.
25°/16°
3. 5.
25°/17°
4. 5.
26°/18°
5. 5.
27°/19°
6. 5.
28°/20°
7. 5.
29°/21°
8. 5.
33°/21°
9. 5.
33°/22°
10. 5.
31°/21°
11. 5.
31°/21°
12. 5.
32°/21°
13. 5.
31°/22°
14. 5.
30°/21°
15. 5.
29°/20°
16. 5.
29°/19°
17. 5.
29°/20°
18. 5.
31°/20°
19. 5.
31°/21°
20. 5.
31°/21°
21. 5.
31°/21°
22. 5.
32°/22°
23. 5.
30°/23°
24. 5.
31°/22°
25. 5.
32°/22°
26. 5.
32°/22°
27. 5.
32°/22°
28. 5.
32°/22°
29. 5.
32°/22°
30. 5.
32°/23°
31. 5.
What it means
precipitation
12 %
