Duliang: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Duliang, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
11. 5.
18°C
33°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
30°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
20
|
12
27
|
22
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
47°C
|
29°C
|
Tomorrow
12. 5.
22°C
34°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
53
93
|
71
90
|
63
96
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1000 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
43°C
|
28°C
|
Wednesday
13. 5.
19°C
32°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
46
|
35
52
|
41
78
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1002 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
43°C
|
27°C
|
Thursday
14. 5.
18°C
26°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
67
|
59
98
|
56
96
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
37°C
|
20°C
|
Friday
15. 5.
13°C
22°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
34
|
22
36
|
11
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
30°C
|
21°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
14°C
22°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
48
|
33
56
|
21
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
27°C
|
21°C
|
Sunday
17. 5.
16°C
28°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
33
|
37
76
|
53
88
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
31°C
|
25°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
14°C
20°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
47
|
26
46
|
5
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
31°C
|
17°C
|
Tuesday
19. 5.
14°C
21°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
48
|
32
55
|
42
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
31°C
|
19°C
|
Wednesday
20. 5.
15°C
25°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
44
76
|
35
68
|
28
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1000 hPa
|
1000 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
35°C
|
21°C
|
Thursday
21. 5.
18°C
26°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
53
|
17
52
|
8
78
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1001 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
37°C
|
21°C
|
Friday
22. 5.
18°C
25°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
68
|
17
41
|
35
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
36°C
|
22°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
17°C
23°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
46
|
24
43
|
17
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
34°C
|
21°C
|
Sunday
24. 5.
17°C
24°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
55
|
17
54
|
21
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
36°C
|
21°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
14°/9°
2. 5.
12°/6°
3. 5.
17°/7°
4. 5.
23°/12°
5. 5.
26°/15°
6. 5.
20°/12°
7. 5.
18°/7°
8. 5.
22°/13°
9. 5.
26°/16°
10. 5.
27°/17°
11. 5.
33°/18°
12. 5.
34°/22°
13. 5.
32°/19°
14. 5.
26°/18°
15. 5.
22°/13°
16. 5.
22°/14°
17. 5.
28°/16°
18. 5.
20°/14°
19. 5.
21°/14°
20. 5.
25°/15°
21. 5.
26°/18°
22. 5.
25°/18°
23. 5.
23°/17°
24. 5.
24°/17°
25. 5.
25°/18°
26. 5.
26°/19°
27. 5.
28°/19°
28. 5.
28°/20°
29. 5.
27°/19°
30. 5.
27°/20°
31. 5.
26°/20°
What it means
precipitation
12 %
