Dulce: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Dulce, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
3. 4.
2°C
11°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
114
|
39
114
|
10
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
19°C
|
7°C
|
This Weekend
Tomorrow
4. 4.
-3°C
15°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
29
|
22
60
|
13
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
26°C
|
9°C
|
Sunday
5. 4.
-1°C
17°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
38
|
20
53
|
15
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
28°C
|
11°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
2°C
18°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
43
|
27
69
|
13
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
25°C
|
14°C
|
Tuesday
7. 4.
4°C
15°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
37
|
22
73
|
8
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
23°C
|
10°C
|
Wednesday
8. 4.
0°C
19°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
60
|
41
90
|
21
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
25°C
|
13°C
|
Thursday
9. 4.
5°C
18°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
103
|
43
111
|
28
107
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
24°C
|
14°C
|
Friday
10. 4.
4°C
13°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
51
|
41
65
|
41
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
12°C
|
12°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
2°C
9°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
48
|
36
55
|
36
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
12°C
|
12°C
|
Sunday
12. 4.
1°C
10°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
38
52
|
44
76
|
44
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
12°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
1°C
8°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
48
74
|
49
84
|
49
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
11°C
|
11°C
|
Tuesday
14. 4.
1°C
11°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
39
|
33
53
|
33
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
14°C
|
14°C
|
Wednesday
15. 4.
2°C
12°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
34
|
27
48
|
27
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
15°C
|
15°C
|
Thursday
16. 4.
3°C
15°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
34
|
35
53
|
35
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
17°C
|
17°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
50°/41°
2. 4.
58°/33°
3. 4.
11°/2°
4. 4.
15°/-3°
5. 4.
17°/-1°
6. 4.
18°/2°
7. 4.
15°/4°
8. 4.
19°/0°
9. 4.
18°/5°
10. 4.
13°/4°
11. 4.
9°/2°
12. 4.
10°/1°
13. 4.
8°/1°
14. 4.
11°/1°
15. 4.
12°/2°
16. 4.
15°/3°
17. 4.
16°/5°
18. 4.
16°/4°
19. 4.
16°/5°
20. 4.
15°/5°
21. 4.
16°/5°
22. 4.
16°/5°
23. 4.
15°/4°
24. 4.
15°/4°
25. 4.
16°/4°
26. 4.
15°/5°
27. 4.
17°/5°
28. 4.
16°/5°
29. 4.
17°/5°
30. 4.
17°/6°
What it means
precipitation
12 %
