Douzigou: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Douzigou, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
30. 3.
2°C
13°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
63
|
39
64
|
22
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
17°C
|
6°C
|
Tomorrow
31. 3.
-1°C
15°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
35
|
29
54
|
22
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
19°C
|
8°C
|
Wednesday
1. 4.
2°C
9°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
45
82
|
31
64
|
11
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
15°C
|
3°C
|
Thursday
2. 4.
-2°C
17°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
94
|
61
107
|
35
99
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
20°C
|
10°C
|
Friday
3. 4.
1°C
10°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
46
117
|
64
147
|
37
125
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
8°C
|
4°C
|
This Weekend
Saturday
4. 4.
0°C
15°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
71
|
37
75
|
23
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
19°C
|
9°C
|
Sunday
5. 4.
1°C
11°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
56
134
|
73
146
|
50
130
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
10°C
|
6°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
6°C
12°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
62
|
42
72
|
15
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
19°C
|
6°C
|
Tuesday
7. 4.
5°C
16°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
48
|
25
48
|
16
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
24°C
|
10°C
|
Wednesday
8. 4.
8°C
19°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
82
|
55
95
|
27
79
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
24°C
|
12°C
|
Thursday
9. 4.
10°C
20°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
50
|
26
55
|
17
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
28°C
|
14°C
|
Friday
10. 4.
11°C
19°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
60
|
27
61
|
18
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
25°C
|
12°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
9°C
15°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
68
|
25
85
|
8
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
21°C
|
10°C
|
Sunday
12. 4.
7°C
17°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
66
|
30
71
|
8
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
25°C
|
11°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 3.
2°/-4°
2. 3.
7°/-4°
3. 3.
2°/-4°
4. 3.
-2°/-8°
5. 3.
-2°/-6°
6. 3.
-4°/-9°
7. 3.
-1°/-11°
8. 3.
4°/-8°
9. 3.
2°/-6°
10. 3.
7°/-7°
11. 3.
8°/-3°
12. 3.
8°/-4°
13. 3.
9°/-3°
14. 3.
3°/-4°
15. 3.
7°/-6°
16. 3.
7°/-4°
17. 3.
12°/-3°
18. 3.
2°/-6°
19. 3.
9°/-7°
20. 3.
5°/-6°
21. 3.
13°/-4°
22. 3.
8°/2°
23. 3.
12°/-1°
24. 3.
15°/-1°
25. 3.
17°/4°
26. 3.
19°/3°
27. 3.
12°/2°
28. 3.
18°/2°
29. 3.
13°/4°
30. 3.
13°/2°
31. 3.
15°/-1°
What it means
precipitation
12 %
