Dongyu: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Dongyu, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
31. 5.
21°C
34°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
68
147
|
82
150
|
55
135
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1002 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
35°C
|
29°C
|
Next Week
Tomorrow
1. 6.
19°C
30°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
48
|
38
77
|
45
98
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
32°C
|
26°C
|
Tuesday
2. 6.
20°C
33°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
60
113
|
55
112
|
30
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1002 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
35°C
|
27°C
|
Wednesday
3. 6.
20°C
30°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
46
|
31
72
|
41
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1002 hPa
|
998 hPa
|
998 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
32°C
|
25°C
|
Thursday
4. 6.
16°C
22°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
62
|
24
62
|
13
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1001 hPa
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
23°C
|
20°C
|
Friday
5. 6.
15°C
26°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
48
|
24
61
|
22
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
28°C
|
22°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
15°C
19°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
58
|
11
55
|
17
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
18°C
|
16°C
|
Sunday
7. 6.
15°C
23°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
55
|
23
65
|
18
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
24°C
|
16°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
15°C
21°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
48
|
23
44
|
3
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
26°C
|
16°C
|
Tuesday
9. 6.
15°C
26°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
27
|
22
37
|
8
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
30°C
|
19°C
|
Wednesday
10. 6.
16°C
26°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
39
|
22
42
|
15
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
30°C
|
20°C
|
Thursday
11. 6.
17°C
27°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
52
|
22
53
|
14
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
31°C
|
21°C
|
Friday
12. 6.
18°C
29°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
55
|
32
64
|
22
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
32°C
|
22°C
|
Next Weekend
Saturday
13. 6.
19°C
28°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
50
|
29
51
|
19
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
33°C
|
22°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
23°/11°
2. 5.
22°/10°
3. 5.
18°/9°
4. 5.
23°/6°
5. 5.
26°/15°
6. 5.
21°/11°
7. 5.
17°/10°
8. 5.
19°/8°
9. 5.
22°/9°
10. 5.
19°/14°
11. 5.
25°/12°
12. 5.
28°/12°
13. 5.
27°/17°
14. 5.
29°/16°
15. 5.
30°/17°
16. 5.
28°/16°
17. 5.
24°/17°
18. 5.
20°/17°
19. 5.
20°/16°
20. 5.
25°/14°
21. 5.
28°/17°
22. 5.
25°/17°
23. 5.
21°/16°
24. 5.
27°/15°
25. 5.
23°/16°
26. 5.
27°/15°
27. 5.
22°/18°
28. 5.
26°/17°
29. 5.
30°/15°
30. 5.
33°/19°
31. 5.
34°/21°
What it means
precipitation
12 %
