Dolati: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Dolati, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
23. 5.
6°C
15°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
49
93
|
62
92
|
44
81
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
24°C
|
12°C
|
Tomorrow
24. 5.
5°C
18°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
78
|
61
105
|
71
107
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
26°C
|
14°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
7°C
20°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
110
|
59
110
|
45
92
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
28°C
|
14°C
|
Tuesday
26. 5.
9°C
23°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
46
90
|
65
94
|
58
95
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
30°C
|
17°C
|
Wednesday
27. 5.
13°C
26°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
43
89
|
42
88
|
29
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
33°C
|
19°C
|
Thursday
28. 5.
15°C
24°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
93
|
51
98
|
40
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
30°C
|
18°C
|
Friday
29. 5.
14°C
24°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
76
|
40
72
|
27
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
31°C
|
19°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
15°C
28°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
37
|
1
34
|
13
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
40°C
|
30°C
|
Sunday
31. 5.
19°C
28°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
37
|
27
46
|
28
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
38°C
|
29°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
19°C
29°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
57
|
26
68
|
37
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
38°C
|
29°C
|
Tuesday
2. 6.
18°C
26°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
53
|
30
66
|
41
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
33°C
|
25°C
|
Wednesday
3. 6.
17°C
26°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
45
|
26
47
|
28
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
36°C
|
27°C
|
Thursday
4. 6.
18°C
26°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
46
|
26
51
|
32
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
36°C
|
28°C
|
Friday
5. 6.
18°C
27°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
63
|
50
69
|
56
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
35°C
|
27°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
24°/9°
2. 5.
27°/10°
3. 5.
27°/14°
4. 5.
23°/15°
5. 5.
22°/9°
6. 5.
28°/11°
7. 5.
29°/14°
8. 5.
29°/18°
9. 5.
31°/17°
10. 5.
27°/15°
11. 5.
19°/12°
12. 5.
12°/5°
13. 5.
15°/4°
14. 5.
15°/6°
15. 5.
12°/3°
16. 5.
16°/3°
17. 5.
19°/7°
18. 5.
21°/9°
19. 5.
15°/5°
20. 5.
16°/1°
21. 5.
25°/6°
22. 5.
22°/11°
23. 5.
15°/6°
24. 5.
18°/5°
25. 5.
20°/7°
26. 5.
23°/9°
27. 5.
26°/13°
28. 5.
24°/15°
29. 5.
24°/14°
30. 5.
28°/15°
31. 5.
28°/19°
What it means
precipitation
12 %
