Doğankent: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Doğankent, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
3. 4.
5°C
15°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
140
|
26
141
|
8
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
15°C
|
6°C
|
This Weekend
Tomorrow
4. 4.
4°C
8°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
65
|
14
75
|
5
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
9°C
|
6°C
|
Sunday
5. 4.
3°C
6°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
56
|
15
57
|
6
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
6°C
|
4°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
2°C
6°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
59
|
18
40
|
8
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
6°C
|
4°C
|
Tuesday
7. 4.
2°C
11°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
49
|
21
54
|
10
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
12°C
|
4°C
|
Wednesday
8. 4.
-1°C
3°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
53
|
15
51
|
2
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
5°C
|
3°C
|
Thursday
9. 4.
0°C
8°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
43
|
18
67
|
11
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
9°C
|
2°C
|
Friday
10. 4.
-1°C
9°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
42
|
14
35
|
12
25
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
12°C
|
6°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
8°C
13°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
29
|
6
36
|
10
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
14°C
|
9°C
|
Sunday
12. 4.
9°C
14°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
41
|
2
40
|
17
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
14°C
|
9°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
8°C
12°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
41
|
15
38
|
10
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
13°C
|
7°C
|
Tuesday
14. 4.
7°C
10°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
26
|
13
30
|
9
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
11°C
|
7°C
|
Wednesday
15. 4.
6°C
10°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
15
|
13
25
|
7
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
12°C
|
7°C
|
Thursday
16. 4.
7°C
11°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
30
|
3
40
|
14
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
11°C
|
7°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
20°/14°
2. 4.
20°/6°
3. 4.
15°/5°
4. 4.
8°/4°
5. 4.
6°/3°
6. 4.
6°/2°
7. 4.
11°/2°
8. 4.
3°/-1°
9. 4.
8°/0°
10. 4.
9°/-1°
11. 4.
13°/8°
12. 4.
14°/9°
13. 4.
12°/8°
14. 4.
10°/7°
15. 4.
10°/6°
16. 4.
11°/7°
17. 4.
10°/7°
18. 4.
13°/7°
19. 4.
14°/9°
20. 4.
13°/10°
21. 4.
12°/9°
22. 4.
13°/9°
23. 4.
14°/10°
24. 4.
13°/10°
25. 4.
14°/11°
26. 4.
13°/10°
27. 4.
13°/9°
28. 4.
14°/9°
29. 4.
16°/11°
30. 4.
15°/12°
What it means
precipitation
12 %
