- Weather
- Islamic Republic of Pakistan
- Punjab
- Dipalpur
Dipalpur: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Dipalpur, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
30. 4.
24°C
36°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
30°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
39
|
16
63
|
23
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1001 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
41°C
|
47°C
|
29°C
|
Tomorrow
1. 5.
24°C
38°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
54
|
20
42
|
17
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1001 hPa
|
1000 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
41°C
|
47°C
|
30°C
|
This Weekend
Saturday
2. 5.
25°C
41°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 41°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
41°C
|
Evening
35°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
45
|
10
27
|
26
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1001 hPa
|
997 hPa
|
996 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
44°C
|
52°C
|
33°C
|
Sunday
3. 5.
26°C
38°C
| Min Temperature: | 26°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
55
108
|
41
103
|
37
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
998 hPa
|
995 hPa
|
997 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
41°C
|
43°C
|
27°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
23°C
33°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
77
|
37
89
|
37
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1000 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
40°C
|
42°C
|
28°C
|
Tuesday
5. 5.
22°C
34°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
62
|
18
50
|
22
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
37°C
|
42°C
|
26°C
|
Wednesday
6. 5.
22°C
36°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
30°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
28
|
16
39
|
12
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1003 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
39°C
|
43°C
|
29°C
|
Thursday
7. 5.
24°C
40°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 40°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
44
|
23
59
|
12
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1002 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
42°C
|
48°C
|
30°C
|
Friday
8. 5.
28°C
41°C
| Min Temperature: | 28°C |
| Max Temperature: | 41°C |
|
Morning
40°C
|
Afternoon
41°C
|
Evening
33°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
16
|
11
27
|
14
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1000 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
56°C
|
45°C
|
31°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
30°C
43°C
| Min Temperature: | 30°C |
| Max Temperature: | 43°C |
|
Morning
41°C
|
Afternoon
43°C
|
Evening
35°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
22
|
15
35
|
7
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1002 hPa
|
997 hPa
|
999 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
56°C
|
46°C
|
33°C
|
Sunday
10. 5.
31°C
45°C
| Min Temperature: | 31°C |
| Max Temperature: | 45°C |
|
Morning
42°C
|
Afternoon
45°C
|
Evening
36°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
27
|
18
37
|
4
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1000 hPa
|
995 hPa
|
997 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
58°C
|
47°C
|
33°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
32°C
45°C
| Min Temperature: | 32°C |
| Max Temperature: | 45°C |
|
Morning
44°C
|
Afternoon
45°C
|
Evening
35°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
34
|
32
46
|
14
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
998 hPa
|
994 hPa
|
997 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
58°C
|
48°C
|
33°C
|
Tuesday
12. 5.
31°C
42°C
| Min Temperature: | 31°C |
| Max Temperature: | 42°C |
|
Morning
42°C
|
Afternoon
42°C
|
Evening
33°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
38
|
17
55
|
13
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1000 hPa
|
995 hPa
|
999 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
54°C
|
45°C
|
31°C
|
Wednesday
13. 5.
30°C
44°C
| Min Temperature: | 30°C |
| Max Temperature: | 44°C |
|
Morning
41°C
|
Afternoon
44°C
|
Evening
35°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
38
|
13
39
|
5
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1001 hPa
|
997 hPa
|
999 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
54°C
|
47°C
|
33°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
30°/19°
2. 4.
32°/21°
3. 4.
27°/19°
4. 4.
28°/17°
5. 4.
29°/16°
6. 4.
30°/18°
7. 4.
22°/17°
8. 4.
24°/16°
9. 4.
28°/15°
10. 4.
31°/16°
11. 4.
32°/19°
12. 4.
33°/18°
13. 4.
35°/19°
14. 4.
38°/20°
15. 4.
38°/21°
16. 4.
41°/22°
17. 4.
37°/25°
18. 4.
39°/23°
19. 4.
35°/24°
20. 4.
39°/22°
21. 4.
41°/24°
22. 4.
42°/22°
23. 4.
42°/25°
24. 4.
43°/25°
25. 4.
41°/25°
26. 4.
42°/26°
27. 4.
43°/27°
28. 4.
39°/26°
29. 4.
35°/24°
30. 4.
36°/24°
What it means
precipitation
12 %
