Devīnagar: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Devīnagar, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
5. 4.
16°C
30°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
56
|
26
63
|
19
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
34°C
|
23°C
|
Next Week
Tomorrow
6. 4.
16°C
32°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
30
|
26
43
|
17
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
39°C
|
24°C
|
Tuesday
7. 4.
18°C
31°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
85
|
53
90
|
18
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
31°C
|
20°C
|
Wednesday
8. 4.
17°C
23°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
86
|
31
59
|
20
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
26°C
|
19°C
|
Thursday
9. 4.
16°C
28°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
39
|
22
49
|
22
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
32°C
|
21°C
|
Friday
10. 4.
15°C
31°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
67
|
44
87
|
25
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
34°C
|
23°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
18°C
32°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
56
|
32
66
|
19
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
33°C
|
24°C
|
Sunday
12. 4.
17°C
32°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
40
|
40
48
|
26
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
41°C
|
33°C
|
22°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
20°C
34°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
33°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
39
|
40
52
|
21
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
42°C
|
35°C
|
22°C
|
Tuesday
14. 4.
21°C
36°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
35°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
36
|
38
46
|
20
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1003 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
46°C
|
36°C
|
23°C
|
Wednesday
15. 4.
23°C
38°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
36°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
35
|
32
45
|
14
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
47°C
|
38°C
|
25°C
|
Thursday
16. 4.
24°C
39°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 39°C |
|
Morning
39°C
|
Afternoon
39°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
31
|
30
44
|
4
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
52°C
|
40°C
|
27°C
|
Friday
17. 4.
26°C
40°C
| Min Temperature: | 26°C |
| Max Temperature: | 40°C |
|
Morning
39°C
|
Afternoon
40°C
|
Evening
30°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
33
|
23
44
|
9
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1003 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
50°C
|
41°C
|
27°C
|
Next Weekend
Saturday
18. 4.
26°C
40°C
| Min Temperature: | 26°C |
| Max Temperature: | 40°C |
|
Morning
39°C
|
Afternoon
40°C
|
Evening
30°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
38
|
18
37
|
14
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1002 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
50°C
|
41°C
|
27°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
30°/17°
2. 4.
34°/19°
3. 4.
28°/20°
4. 4.
29°/17°
5. 4.
30°/16°
6. 4.
32°/16°
7. 4.
31°/18°
8. 4.
23°/17°
9. 4.
28°/16°
10. 4.
31°/15°
11. 4.
32°/18°
12. 4.
32°/17°
13. 4.
34°/20°
14. 4.
36°/21°
15. 4.
38°/23°
16. 4.
39°/24°
17. 4.
40°/26°
18. 4.
40°/26°
19. 4.
40°/26°
20. 4.
40°/26°
21. 4.
40°/26°
22. 4.
41°/26°
23. 4.
41°/26°
24. 4.
41°/26°
25. 4.
40°/27°
26. 4.
41°/27°
27. 4.
41°/27°
28. 4.
40°/27°
29. 4.
41°/27°
30. 4.
40°/26°
What it means
precipitation
12 %
