Deseşti: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Deseşti, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
4. 4.
6°C
17°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
27
|
30
60
|
21
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
19°C
|
13°C
|
Tomorrow
5. 4.
5°C
16°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
27
|
21
50
|
15
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
17°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
5°C
16°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
116
|
45
139
|
23
127
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1018 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
17°C
|
10°C
|
Tuesday
7. 4.
2°C
10°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
104
|
48
114
|
15
107
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
12°C
|
7°C
|
Wednesday
8. 4.
1°C
6°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
96
|
35
104
|
27
105
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
10°C
|
5°C
|
Thursday
9. 4.
0°C
7°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
65
|
31
67
|
10
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
9°C
|
4°C
|
Friday
10. 4.
-2°C
8°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
31
|
12
30
|
12
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
12°C
|
5°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
-2°C
10°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
33
|
13
38
|
16
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
13°C
|
1°C
|
Sunday
12. 4.
-1°C
13°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
19
|
2
31
|
11
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
17°C
|
4°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
3°C
14°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
26
|
5
30
|
8
19
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
18°C
|
7°C
|
Tuesday
14. 4.
6°C
15°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
21
|
7
28
|
10
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
18°C
|
7°C
|
Wednesday
15. 4.
6°C
16°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
22
|
0
31
|
10
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
19°C
|
8°C
|
Thursday
16. 4.
7°C
15°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
19
|
14
36
|
9
19
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
18°C
|
8°C
|
Friday
17. 4.
6°C
14°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
24
|
8
31
|
7
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
18°C
|
6°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
12°/5°
2. 4.
15°/2°
3. 4.
13°/9°
4. 4.
17°/6°
5. 4.
16°/5°
6. 4.
16°/5°
7. 4.
10°/2°
8. 4.
6°/1°
9. 4.
7°/0°
10. 4.
8°/-2°
11. 4.
10°/-2°
12. 4.
13°/-1°
13. 4.
14°/3°
14. 4.
15°/6°
15. 4.
16°/6°
16. 4.
15°/7°
17. 4.
14°/6°
18. 4.
14°/5°
19. 4.
16°/5°
20. 4.
15°/7°
21. 4.
16°/7°
22. 4.
16°/8°
23. 4.
16°/8°
24. 4.
17°/8°
25. 4.
19°/9°
26. 4.
19°/11°
27. 4.
19°/10°
28. 4.
19°/10°
29. 4.
19°/11°
30. 4.
19°/11°
What it means
precipitation
12 %
