Dayancun: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Dayancun, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
1. 6.
21°C
34°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
18
|
12
45
|
9
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
34°C
|
28°C
|
Tomorrow
2. 6.
23°C
35°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
46
|
18
59
|
9
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
36°C
|
28°C
|
Wednesday
3. 6.
24°C
37°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
55
|
12
57
|
4
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1000 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
35°C
|
27°C
|
Thursday
4. 6.
24°C
31°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
60
|
14
69
|
6
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1001 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
29°C
|
26°C
|
Friday
5. 6.
23°C
26°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
39
|
9
35
|
9
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
26°C
|
24°C
|
This Weekend
Saturday
6. 6.
21°C
30°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
22
|
6
22
|
5
12
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
31°C
|
25°C
|
Sunday
7. 6.
23°C
30°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
37
|
3
38
|
4
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
30°C
|
26°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
22°C
24°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
14
|
7
17
|
9
15
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
24°C
|
22°C
|
Tuesday
9. 6.
20°C
22°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
17
|
8
19
|
7
14
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
22°C
|
20°C
|
Wednesday
10. 6.
19°C
22°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
12
|
5
15
|
8
12
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
23°C
|
20°C
|
Thursday
11. 6.
18°C
25°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
11
|
1
17
|
7
12
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
28°C
|
21°C
|
Friday
12. 6.
19°C
29°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
12
|
6
18
|
12
15
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
31°C
|
22°C
|
Next Weekend
Saturday
13. 6.
20°C
28°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
15
|
3
22
|
7
14
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
28°C
|
23°C
|
Sunday
14. 6.
21°C
29°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
14
|
0
16
|
9
15
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1002 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
32°C
|
24°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
25°/11°
2. 5.
28°/13°
3. 5.
23°/19°
4. 5.
21°/17°
5. 5.
20°/16°
6. 5.
28°/13°
7. 5.
31°/16°
8. 5.
24°/17°
9. 5.
17°/16°
10. 5.
24°/15°
11. 5.
29°/18°
12. 5.
30°/20°
13. 5.
23°/18°
14. 5.
25°/18°
15. 5.
26°/21°
16. 5.
28°/21°
17. 5.
31°/20°
18. 5.
31°/17°
19. 5.
33°/20°
20. 5.
31°/24°
21. 5.
28°/24°
22. 5.
26°/24°
23. 5.
30°/23°
24. 5.
31°/24°
25. 5.
36°/25°
26. 5.
37°/25°
27. 5.
33°/26°
28. 5.
34°/24°
29. 5.
30°/25°
30. 5.
31°/23°
31. 5.
34°/21°
What it means
precipitation
12 %
