Datun: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Datun, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
2. 5.
15°C
19°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
56
|
28
57
|
15
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
21°C
|
16°C
|
Tomorrow
3. 5.
11°C
23°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
67
|
21
66
|
18
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
25°C
|
15°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
12°C
27°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
36
|
28
48
|
26
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
29°C
|
19°C
|
Tuesday
5. 5.
15°C
32°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
76
|
53
94
|
45
90
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
32°C
|
23°C
|
Wednesday
6. 5.
19°C
32°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
59
116
|
62
112
|
48
104
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1002 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
33°C
|
25°C
|
Thursday
7. 5.
17°C
25°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
51
101
|
49
103
|
23
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
27°C
|
18°C
|
Friday
8. 5.
16°C
25°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
49
|
27
50
|
28
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
29°C
|
19°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
15°C
28°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
62
|
21
51
|
33
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
33°C
|
20°C
|
Sunday
10. 5.
18°C
30°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
75
|
15
59
|
22
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
35°C
|
20°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
18°C
31°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
66
|
36
43
|
37
80
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
37°C
|
23°C
|
Tuesday
12. 5.
21°C
33°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
67
|
35
46
|
39
91
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
39°C
|
25°C
|
Wednesday
13. 5.
22°C
33°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
58
|
21
41
|
35
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
38°C
|
25°C
|
Thursday
14. 5.
22°C
30°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
64
|
18
56
|
16
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
36°C
|
22°C
|
Friday
15. 5.
19°C
30°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
62
|
15
40
|
28
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
35°C
|
23°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
19°/15°
2. 5.
23°/11°
3. 5.
27°/12°
4. 5.
32°/15°
5. 5.
32°/19°
6. 5.
25°/17°
7. 5.
25°/16°
8. 5.
28°/15°
9. 5.
30°/18°
10. 5.
31°/18°
11. 5.
33°/21°
12. 5.
33°/22°
13. 5.
30°/22°
14. 5.
30°/19°
15. 5.
30°/20°
16. 5.
28°/20°
17. 5.
30°/19°
18. 5.
32°/20°
19. 5.
33°/21°
20. 5.
32°/21°
21. 5.
35°/22°
22. 5.
35°/24°
23. 5.
36°/24°
24. 5.
34°/25°
25. 5.
31°/22°
26. 5.
34°/21°
27. 5.
33°/23°
28. 5.
35°/24°
29. 5.
35°/25°
30. 5.
32°/25°
31. 5.
What it means
precipitation
12 %
