- Weather
- Russia
- Moscow Oblast
- Darishchi
Darishchi: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Darishchi, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
29. 5.
3°C
10°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
33
|
18
32
|
11
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
10°C
|
7°C
|
This Weekend
Tomorrow
30. 5.
6°C
13°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
36
|
19
33
|
8
26
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
14°C
|
9°C
|
Sunday
31. 5.
5°C
15°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
23
|
15
28
|
19
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
15°C
|
11°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
7°C
18°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
41
|
23
42
|
17
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
18°C
|
12°C
|
Tuesday
2. 6.
9°C
19°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
41
|
19
48
|
15
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
19°C
|
14°C
|
Wednesday
3. 6.
10°C
21°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
45
|
19
35
|
17
25
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
21°C
|
16°C
|
Thursday
4. 6.
12°C
19°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
48
|
27
60
|
22
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
19°C
|
15°C
|
Friday
5. 6.
10°C
22°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
33
|
16
48
|
6
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
21°C
|
15°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
14°C
24°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
44
|
15
46
|
8
29
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
24°C
|
17°C
|
Sunday
7. 6.
15°C
24°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
45
|
17
48
|
8
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
24°C
|
16°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
14°C
23°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
39
|
19
49
|
13
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
24°C
|
16°C
|
Tuesday
9. 6.
14°C
22°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
40
|
25
51
|
14
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
23°C
|
15°C
|
Wednesday
10. 6.
13°C
21°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
50
|
30
57
|
21
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
21°C
|
15°C
|
Thursday
11. 6.
13°C
21°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
51
|
15
47
|
9
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
21°C
|
15°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
8°/-1°
2. 5.
15°/2°
3. 5.
21°/6°
4. 5.
25°/9°
5. 5.
26°/13°
6. 5.
27°/12°
7. 5.
28°/13°
8. 5.
20°/9°
9. 5.
13°/7°
10. 5.
14°/7°
11. 5.
14°/7°
12. 5.
18°/10°
13. 5.
22°/11°
14. 5.
22°/12°
15. 5.
22°/13°
16. 5.
22°/13°
17. 5.
27°/12°
18. 5.
28°/13°
19. 5.
30°/14°
20. 5.
30°/16°
21. 5.
30°/17°
22. 5.
29°/15°
23. 5.
21°/13°
24. 5.
22°/11°
25. 5.
19°/12°
26. 5.
14°/9°
27. 5.
15°/7°
28. 5.
11°/5°
29. 5.
10°/3°
30. 5.
13°/6°
31. 5.
15°/5°
What it means
precipitation
12 %
