Czerwieńsk: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Czerwieńsk, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
3. 4.
2°C
10°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
62
|
34
65
|
26
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
12°C
|
5°C
|
This Weekend
Tomorrow
4. 4.
2°C
14°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
49
111
|
53
109
|
23
85
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1017 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
15°C
|
8°C
|
Sunday
5. 4.
3°C
22°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
43
100
|
58
123
|
36
104
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
22°C
|
13°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
4°C
12°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
57
113
|
59
114
|
36
100
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1024 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
14°C
|
7°C
|
Tuesday
7. 4.
1°C
12°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
72
|
42
73
|
24
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1025 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
14°C
|
6°C
|
Wednesday
8. 4.
0°C
9°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
49
|
34
58
|
28
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1029 hPa
|
1028 hPa
|
1028 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
12°C
|
4°C
|
Thursday
9. 4.
-1°C
8°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
48
|
28
51
|
25
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
11°C
|
3°C
|
Friday
10. 4.
-3°C
9°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
67
|
17
53
|
13
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
12°C
|
5°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
2°C
10°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
58
|
6
53
|
9
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
13°C
|
5°C
|
Sunday
12. 4.
3°C
10°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
67
|
10
61
|
14
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
12°C
|
6°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
3°C
11°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
68
|
26
57
|
14
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
14°C
|
6°C
|
Tuesday
14. 4.
5°C
14°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
57
|
13
41
|
10
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
17°C
|
9°C
|
Wednesday
15. 4.
7°C
14°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
53
|
10
41
|
13
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1024 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
17°C
|
9°C
|
Thursday
16. 4.
6°C
16°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
51
|
18
47
|
11
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
18°C
|
10°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
11°/-1°
2. 4.
14°/-1°
3. 4.
10°/2°
4. 4.
14°/2°
5. 4.
22°/3°
6. 4.
12°/4°
7. 4.
12°/1°
8. 4.
9°/0°
9. 4.
8°/-1°
10. 4.
9°/-3°
11. 4.
10°/2°
12. 4.
10°/3°
13. 4.
11°/3°
14. 4.
14°/5°
15. 4.
14°/7°
16. 4.
16°/6°
17. 4.
14°/8°
18. 4.
14°/6°
19. 4.
14°/6°
20. 4.
15°/7°
21. 4.
15°/7°
22. 4.
14°/8°
23. 4.
14°/9°
24. 4.
15°/7°
25. 4.
13°/7°
26. 4.
16°/7°
27. 4.
15°/8°
28. 4.
14°/9°
29. 4.
17°/8°
30. 4.
17°/10°
What it means
precipitation
12 %
